Mozart i punkowa alternatywa

0
68
Koncert duetów fortepianowych Niebywałe Suwałki

 

Suwalskie Ucho Muzyczne tym razem zaprosiło do naszego miasta Kubę Rozpruwacza. To zespół z Hajnówki, który wystąpi jako support znanej punkowej kapeli – TZN Xenna. Kto nie przepada za mocnym brzmieniem, może wybrać się na koncert Kevina Kennera, laureata Konkursu Chopinowskiego, który w Suwałkach zagra kompozycje… Mozarta.

Wraz z Suwalską Orkiestrą Kameralną „Camerata dell’Arte” pod dyrekcją Kazimierza Dąbrowskiego w piątek – 25 listopada wystąpi pianista Kevin Kenner. Kunsztu uczył się pod okiem znanych specjalistów m.in. z Krakowa i Hanoweru. Jest laureatem najwyższej nagrody, nagrody publiczności oraz nagrody za najlepsze wykonanie poloneza na XII Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim. W trakcie koncertu w Suwałkach nie zagra utworów Chopina, lecz Koncert fortepianowy C-dur KV 415 i Symfonia 38. D-dur KV504 Wolfganga Amadeusza Mozarta. Kevin Kenner wystąpi w Klubie JW 1747, ul. Wojska Polskiego 40 o godz. 19.00. Bilety: 10 zł (normalny), 5 zł ulgowy) można nabyć w Informacji ROKiS oraz przed koncertem.

[pro-player]http://www.youtube.com/watch?v=KbK1DgdfcGM[/pro-player]

Dzień później – 26 listopada swoje 5 minut na scenie Restauracji „Na Starówce” będzie miał Kuba Rozpruwacz. Sobotni koncert „In memoriam Jacek „Bydel” Bydelski” to również zwrot w kierunku starego, dobrego i mocnego grania w wykonaniu TZN Xenna. Grupę można było usłyszeć w tym roku podczas festiwalu „Rock na bagnie” w Strękowej Górze. Początek koncertu o godz. 19.30. Bilety w przedsprzedaży: 20 PLN , w dniu koncertu: 30 PLN. Kto płacić nie chce, może wziąć udział w konkursie „Niebywałych Suwałk”. Wystarczy wysłać do nas maila (niebywalesuwalki@gmail.com) ze swoim nazwiskiem i numerem telefonu oraz nazwami zespołów, które zagrały podczas pierwszego Suwalskiego Ucha Muzycznego. Mamy do rozdania dwie wejściówki.

[pro-player]http://www.youtube.com/watch?v=ObEGDAdDSIM[/pro-player]

Patronem medialnym XXV Suwalskiego Ucha Muzycznego jest portal „Niebywałe Suwałki”,

Więcej informacji na temat wydarzeń kulturalnych i sportowych w najbliższej okolicy można znaleźć na stronie: http://www.niebywalesuwalki.pl/kalendarium/ 

Leave a Reply