Człowiek „National Geographic” o naszym regionie

1
105
Człowiek

 

Niebawem twarzą w twarz spotkają się człowiek „National Geographic” i „Człowiek Podlaski”, czyli dwaj uzdolnieni fotograficy, którym piękno naszego regionu nie jest obce. Jednym z nich jest Tomasz Tomaszewski – jego prace można oglądać w białostockim ratuszu. Zdjęcia „Człowieka Podlaskiego” dopiero oceni jury konkursu, który właśnie został zainaugurowany.

Wystawa fotograficzna Tomasza Tomaszewskiego poprzedza wydanie albumu promującego województwo podlaskie. Współpraca z fotografem rozpoczęła się w grudniu 2010 roku. Jego zadaniem było zaprezentowanie regionu z innej strony… Tomaszewski nad materiałem do albumu pracował rok – wykonał 400 zdjęć, z których 97 znalazło się w wydawnictwie promocyjnym „Zapewnia się atmosferę życzliwości". Z 50 zdjęć powstała wystawa. Album zostanie zaprezentowany na jej finisażu. 

To nie jedyna artystyczna inicjatywa Urzędu Marszałkowskiego. Właśnie ogłoszony został konkurs fotograficzny pt. „Człowiek Podlaski". To kolejny pomysł na promocję regionu i wyzwolenie twórczej inicjatywy w mieszkańcach. Jednym z członków jury będzie Tomasz Tomaszewski. Najlepsi, którym uda się uchwyć w kadrze człowieka, pokazać jego duszę, związek z naturą i kulturą, wezmą udział w 10-godzinnych warsztatach prowadzonych przez fotografa z „National Geographic”.

Na zgłoszenia – i do konkursu, i na warsztaty – Urząd Marszałkowski czeka do 15 stycznia 2012 roku. Szczegóły na stronie: www.wrotapodlasia.pl

1 KOMENTARZ

Leave a Reply