Nowe inwestycje dla turystyki

0
113
Mało na sport Niebywałe Suwałki

Nad jeziorem Serwy powstanie pensjonat, a kompleks turystyczny „U Jawora” czeka rozbudowa. To tylko dwa projekty, które mogą liczyć na dotacje na rozwój infrastruktury turystycznej. W całym regionie powstaną inwestycje warte 84 mln zł, pracę znajdzie nawet 90 osób.

Do realizacji skierowanych zostało siedem projektów z całego województwa podlaskiego. W kilku atrakcyjnych zakątkach naszego regionu (m.in. w Białowieży i na Suwalszczyźnie) powstaną hotele, pensjonaty i i inne obiekty turystyczne. Łączne dofinansowanie tych zadań z Regionalnego Programu Operacyjnego sięga prawie 24 mln zł.

Dzięki realizacji tych przedsięwzięć powstanie 319 nowych miejsc noclegowych w obiektach o różnym standardzie – 3, 4, a nawet 5 – gwiazdkowym. Położone będą w rejonach, gdzie turystyka jest lub ma szansę stać się jednym z najważniejszych czynników rozwoju.

W konkursie premiowane były m.in. projekty realizowane w gminach atrakcyjnych turystycznie, a także wykorzystujące nowoczesne technologie informacyjno-komunikacyjne (ICT). Dotacje trafią również do przedsiębiorców, którzy poszerzają dotychczasową ofertę noclegowo-turystyczną.

Na dofinansowanie w wysokości ponad 3 mln złotych może liczyć firma, która od 2006 roku świadczy usługi turystyczne na 3-hektarowym terenie w miejscowości Mołowiste nad Jeziorem Serwy. Tam – za ponad 8 mln złotych ma powstać pensjonat. Trochę mniejszą inwestycję planuje właściciel kompleksu „U Jawora”. Celem projektu o wartości ponad 4 mln zlotych, który uzyskał dofinansowanie na poziomie 1,7 mln złotych, jest rozbudowa kompleksu i zakup wyposażenia.

Leave a Reply