Marek Gałązka w Operze

1
242

Galazka„Nie znoszę określenia poezja śpiewana. Istnieje albo dobra piosenka z dobrym tekstem, albo zła piosenka ze złym tekstem” – mówi Marek Gałązka i zapowiada, że dobre piosenki z dobrym tekstem zaśpiewa podczas sobotniego koncertu w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku.

Informacja prasowa.

Koncert nosi tytuł „Autorsong” – tak jak ostatnia płyta Marka Gałązki. Autorem wszystkich piosenek jest sam Marek Gałązka – znany z klimatycznych interpretacji twórczości Edwarda Stachury, założyciel i lider Grupy Balladowej Po Drodze. On też wymyślił i przez lata organizował kultowy Przystanek Olecko, a w 2008 roku w sopockiej Operze Leśnej – Sopot Bards Meeting. Teraz związany jest z Suwalskim Ośrodkiem Kultury. Dalej jednak Gałązka wciela się w rolę barda i autora piosenek, w których poetycko opisuje kondycję człowieka, poszukiwanie miłości i nieustanną wędrówkę po współczesnym świecie.

Na płycie „Autorsong” odwołuje się do najlepszej muzycznej tradycji protest-songu i twórczości Boba Dylana, Neila Younga czy Leonarda Cohena, ale również znaleźć można tu nawiązania do rockowych korzeni: The Band, Crosby Stills Nash & Young, a nawet The Beatles.

Ale na koncercie w Białymstoku Marek Gałązka zapowiada, że zaśpiewa też znane piosenki do znanych tekstów Edwarda Stachury. Towarzyszyć mu będą: Marcin Gałązka – gitara elektryczna (Tymon&Transistors), Przemysław Bartoś – gitara basowa oraz Filip Gałązka – instrumenty perkusyjne (Tymon&Transistors, Brygada Kryzys).

09 listopada 2013, godz. 17:00

Sala Kameralna OiFP, ul. Odeska 1

Cena biletu: 35 zł

1 KOMENTARZ

Leave a Reply