Sukces trójboistów z Suwałk

Data:

Od lewej: Z. Zubrzycki, K. Biziewski, D. Grabowski, W.Barszczewski, M. Siękowski.

W dniach 23-24 listopada w Mińsku Mazowieckim odbyły się Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn w Trójboju Siłowym. Nie zabrakło na nich zawodników z Suwałk, którzy z powodu zamknięcia sekcji przez władze naszego miasta musieli startować na własną rękę. Pięcioosobowa ekipa z Suwałk zdobyła aż 8 medali: w tym 5 złotych, dwa medale w kategoriach seniorów i 6 medali w kategoriach juniorskich.

Autor: Daniel Grabowski

Marcin Siękowski zdobył złoto w kategorii 83 kg junior do lat 20 i brąz w junior do lat 23. Wojciech Barszczewski zdobył srebro w kategorii 83 kg junior do lat 23 i srebro w kategorii senior. Karol Biziewski zdobył złoto w kategorii 105 kg junior do lat 20. Zbigniew Zubrzycki zdobył 2 złote medale, w kategorii +120 kg junior do lat 20 i do lat 23. Danielowi Grabowskiemu szósty raz z rzędu udało się wywalczyć złoto w najmocniejszej kategorii +120 kg senior, podniósł on największe ciężary na zawodach, co czyni go jednym z najsilniejszych zawodników w naszym kraju. Grabowski uzyskał łączny wynik 987,5 kg w trójboju siłowym – (400 kg w przysiadzie, 250 kg w wyciskaniu, 337,5 kg w martwym ciągu). Ekipa z Suwałk zdobyła również II miejsce w klasyfikacji drużynowej junior do lat 20.

– Zawodnicy chcieli podziękować wszystkim tym, którzy nie przestali w nich wierzyć i mają nadzieję, że w przyszłości w naszym mieście będą mieli warunki do trenowania. O wyniki zadbamy sami – podkreśla Daniel Grabowski.

Przypominamy, że Sekcja Trójboju Siłowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach istniała od 2007 r., ale decyzją władz miasta i OSiR przestała być finansowana od tego roku. Po mimo swej krótkiej działalności, udało się jej wychować wielu medalistów Mistrzostw Polski, Europy, a nawet świata.