Twórczy młodzi ze stypendium

0
27
Fot. UMWP - Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego.
Fot. UMWP
Fot. UMWP

Wśród 60 uczniów uzdolnionych artystycznie, którzy uzyskali stypendium marszałka województwa podlaskiego, znalazły się też trzy osoby z Suwałk. Komisja doceniła Justynę Ołów, Kamilę Sacharzewską i Karolinę Słabińską.

Stypendia w dziedzinie twórczości artystycznej przyznawane są uczniom uzdolnionym artystycznie z województwa podlaskiego od 2005 roku. W pierwszych edycjach nagrodę otrzymywało 30 osób, jednak liczba wyróżnionych stopniowa rosła. – W roku 2011 przyznano 60 stypendiów i tak jest do dziś – informuje Jan Kwasowski, rzecznik marszałka województwa.

W roku 2013 do białostockiego urzędu wpłynęło aż 170 wniosków o stypendia. Siedmioosobowa komisja, oceniająca różnorodność talentów, rozpiętość wiekową, warunki rozwoju talentu, wybrała 60 osób, które otrzymywać będą stypendia w wysokości po 250 zł miesięcznie.

Tym razem członkowie komisji zdecydowali, że w gronie wyróżnionych powinny znaleźć się uczennice Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Suwałkach – uzdolniona wokalnie Justyna Ołów i Kamila Sacharzewska, uczennica klasy fortepianu. Trzecią laureatką stypendium jest solistka suwalskiego Studia Piosenki „Beciaki” – Karolina Słabińska.

Uroczystość wręczenia stypendiów w dziedzinie twórczości artystycznej uczniom uzdolnionym artystycznie z województwa podlaskiego odbędzie się 23 stycznia w Białymstoku.

Dodaj komentarz