Ile za suwalskie “M” z “drugiej ręki”?

pieniadze_PL

Zastanawiasz się nad kupnem używanego mieszkania? Poniżej przedstawiamy informacje na temat aktualnych ofert z rynku wtórnego w Suwałkach. 

Niejednej młodej osobie marzy się przeprowadzka “na swoje”. Nabycie mieszkania wymaga jednak posiadania sporych funduszy. Koszty kupna domu na ogół także przerastają możliwości finansowe dwudziestoparolatka. Niejednokrotnie jedynym wyjściem okazuje się wzięcie kredytu i pomoc finansowa bliskich osób. Jakie są obecnie ceny ofertowe lokali w powiecie suwalskim?

Według danych portalu Domy.pl do tańszych propozycji należy 63-metrowe trzypokojowe mieszkanie z lat 80., znajdujące się w niewielkim bloku w pobliżu Suwałk. Właściciel chce za nie 115 000 zł. W samych Suwałkach ceny ofertowe są zazwyczaj wyższe. Za 150 000 zł możemy nabyć eleganckie, 38-metrowe studio z 2011 roku, położone w centrum miasta. Z kolei za 162 000 zł kupimy niemal dwa razy większe, 73-metrowe czteropokojowe lokum z lat 80., charakteryzujące się jednak nie tak wysokim standardem jak wspomniana kawalerka.

Jeśli możemy sobie pozwolić na większe wydatki, warto przyjrzeć się nieruchomościom za więcej niż 200 000 zł. Sprzedawca zlokalizowanego w centrum Suwałk i utrzymanego w dobrym stanie 4-pokojowego 70-metrowego mieszkania z końcówki lat 70. oczekuje od przyszłego nabywcy kwoty 210 000 zł. Jeszcze więcej, bo 235 000 zł, chce właściciel dwupokojowego, 66-metrowego lokum z 1995 roku, również znajdującego się w centrum miasta. Wysoka cena uzasadniona jest wykraczającym ponad standard wykończeniem i wyposażeniem lokalu. Wszystkie podane kwoty dotyczą cen ofertowych na rynku wtórnym.

Dodaj komentarz