Ale jazz… Mateusz Krautwurst w Suwałkach

1
360
Na zdj. Mateusz Krautwurst (źródło: www.facebook.com/mateuszkrautwurstFANPAGE).
Na zdj. Mateusz Krautwurst (źródło: www.facebook.com/mateuszkrautwurstFANPAGE).
Na zdj. Mateusz Krautwurst (źródło: www.facebook.com/mateuszkrautwurstFANPAGE).

Jazz od A do Z lub jazz w nieco bardziej skomplikowanej formie. Dwa koncerty jednego dnia, przeznaczone dla młodszej i starszej publiczności, odbędą się w piątek – 18 lipca w ramach ŁanMjuzik 2014.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Art-S.O.S. Alicji Roszkowskiej, która w partnerstwie ze Państwową Szkołą Muzyczną w Suwałkach zaprasza na spotkanie z muzyką jazzową.

Pierwszy koncert pt. „Ale jazz” odbędzie się o godz 13.00 (18.07.2014) w sali koncertowej PSM, przy ul. Noniewicza. – W koncercie dla dzieci zapoznamy młodą publiczność z instrumentami. Mamy do dyspozycji fortepian, kontrabas, saksofon, perkusję… Będzie to wspaniała okazja, aby wprowadzić dzieci w świat sztuki najwyższej z udziałem zespołu, ale również aktora, więc wszyscy możemy liczyć przede wszystkim na dobrą zabawę – zachęca Alicja Roszkowska.

Kolejna okazja do spotkania z muzyką jazzową – bez barier o godz.18.00. W sali koncertowej PSM I i II st. w Suwałkach odbędzie się nie tylko koncert, ale i aukcja prac artystycznych. – Pozyskane fundusze przeznaczymy na Fundusz Stypendialny „Szybuj z Orłami” – zapowiada Alicja Roszkowska, prezes Fundacji Art-S.O.S. Więcej o stypendiach w artykule: Młodzi i zdolni mają szansę na stypendia artystyczne.

Okładka płyty "Gdzieś pomiędzy".
Okładka płyty „Gdzieś pomiędzy”.

Podczas ŁanMjuzik wystąpi zespół w składzie: Kamil Barański (fortepian, instrumenty klawiszowe/elektronika), Marcin Pendowski (kontrabas), Daniel Kapustka (perkusja/elektronika) oraz… Mateusz Krautwurst, dyrektor artystyczny ŁanMjuzik 2014.

W programie znajdą się standardy jazzowe, które śpiewane były przez takich artystów jak: Frank Sinatra, Louis Armstrong, Kurt Elling i Jamie Cullum. W czasie koncertu pojawi się też kilka utworów, które mogą zaskoczyć widownię. To jazzowe aranżacje dla hitów muzyki popularnej, np. „It’s my live” (oryginał: Bon Jovi), „Don’t stop the music” (Rhianna), „Nie stało się nic” (Robert Gawliński/Wilki), a także „Supermanka” (Kayah). Mateusz Krautwurst zagra również kompozycje z nowej płyty. Krążek „Gdzieś po­między” to muzyczna swobo­da po­ja­wiająca się po­między ele­gan­cją i lu­zem, jaz­zem i mu­zyką pop, nowocze­sną pro­duk­cją i brze­mie­niem re­tro. Słuchacz, który ma oka­zję zna­leźć się gdzieś po­między, czuje że jest do­kład­nie w tym miej­scu, w którym zaw­sze ch­ciał być. Mateusz Krautwurst jest także finalistą I edycji telewizyjnego talent-show The Vo­ice of Po­land.

W finałowym koncercie ŁanMjuzik usłyszymy też efkę oraz Jana i Adama Roszkowskich. Więcej w naszym kalendarzu.

Festiwal dofinansowany został z budżetu miasta Suwałk.

1 KOMENTARZ

Leave a Reply