Szachiści z Suwałk w czołówce

szachyWe Wrocławiu zakończyły się Mistrzostwa Polski w Szachach Szybkich i Błyskawicznych. W rozgrywkach, które odbyły się 8 sierpnia, wzięły udział reprezentacje wszystkich województw – ponad 120 klubów szachowych z całej Polski. Nasz region uplasował się na II miejscu, a nasz klub Javena Hańcza Suwałki został IV klubem w Polsce.

Źródło: Beata Choińska

Z suwalskiego klubu w zawodach uczestniczyło 34 zawodników. 10 osób z tej  grupy to debiutanci. Do Suwałk powrócili z kompletem medali. Złoty medal w szachach szybkich w kategorii dziewcząt do lat 12 zdobyła Michalina Rudzińska. Srebro w szachach błyskawicznych w kategorii dziewcząt do lat 18 zdobyła Katarzyna Murawko. Brąz w szachach szybkich w kategorii dziewcząt do lat 18 zdobyła Kamila Jaśkiewicz.