Reklama

Nadszedł czas kobiet – konwencja wyborcza Bożeny Kamińskiej

Data:

- Reklama -
Na zdj. kandydatki - do Sejmiku, Rady Miasta i na prezydenta Suwałk: Anna Naszkiewicz, Agnieszka Rzatkowska, Bożena Kamińska.
Na zdj. kandydatki – do Sejmiku, Rady Miasta i na prezydenta Suwałk: Anna Naszkiewicz, Agnieszka Rzatkowska, Bożena Kamińska.

– W polityce przyszedł czas kobiet – tak przynajmniej twierdzi Robert Tyszkiewicz, poseł PO, popierający w wyborach samorządowych Bożenę Kamińską, kandydatkę na prezydenta Suwałk. W czasie konwencji wyborczej w Suwałkach zostali zaprezentowani również kandydaci do Rady Miejskiej i Sejmiku Województwa Podlaskiego.

Na zdj. Robert Tyszkiewicz.
Na zdj. Robert Tyszkiewicz.

Dynamiczne Suwałki – to hasło wyborcze zaprezentowane już podczas wcześniejszej konferencji prasowej, podczas której Bożena Kamińska potwierdziła swój start w wyborach. W czasie konwencji, która odbyła się 15 października w auli PWSZ w Suwałkach, kandydatkę poparli m.in.: Elżbieta Gelert, Robert Tyszkiewicz i Jarosław Dworzański.

– Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko takie, do których słabo się przykładamy – przekonywała ze spotu i w treści prezentacji Bożena Kamińska, podkreślając już na początku swojej przemowy, że otwarte poparcie jej kandydatury w Suwałkach świadczy o wielkiej odwadze.

Na zdj. Jarosław Dworzański.
Na zdj. Jarosław Dworzański.

Poseł Robert Tyszkiewicz, mówiąc o czasie kobiet w polityce, zaznaczył, że to dobra zmiana, której życzy również Suwałkom. Elżbieta Gelert, obecna podczas suwalskiej konwencji, dodała też, że realnej zmiany w mieście należy oczekiwać od kandydata, który ma plany na więcej niż jedną kadencję, a takie ma Bożena Kamińska. Z kolei marszałek województwa – Jarosław Dworzański skomentował okres współpracy z Józefem Gajewskim i Czesławem Renkiewiczem, odnosząc się tym samym do ostatnich decyzji urzędującego prezydenta, który w jego opinii ma bardzo złych doradców – świadczy o tym sprawa w MOPS i kontroli w SOK. Jarosław Dworzański wniosek wysłany do rzecznika dyscypliny finansów publicznych, dotyczący naruszenia ustawy, zinterpretował jednoznacznie – jako podważanie prestiżu kandydatki i utrudnianie jej startu w wyborach przez prezydenta.

Na zdj. Elżbieta Gelert.
Na zdj. Elżbieta Gelert.

Sama kandydatka przekonywała, że potrafi działać skutecznie. Podsumowała swoją aktywność w Sejmie, przypominając o udziale w procesie przygotowania do realizacji obwodnicy Suwałk. – Na ten sukces nie pracowałam sama – dodała. Bożena Kamińska mówiła także o działaniach, których celem było pozostawienie wojska w Suwałkach. Potwierdzeniem decyzji MON ma być wizyta Tomasza Siemoniaka w Suwałkach pod koniec października.

W programie Bożeny Kamińskiej jest kilka obszarów wymagających interwencji. Kandydatka na prezydenta Suwałk sądzi, że warto byłoby w mieście wdrożyć TBS-y, kartę seniora, projekt Suwalskiego Roweru Miejskiego, popracować również nad Suwałkami i Suwalszczyzną jako produktami turystycznymi. Zadaniem, które stawia przed sobą Bożena Kamińska jest także powstrzymanie odpływu młodych ludzi z Suwałk. Kandydatka chciałaby kierować samorządem sprawnym w działaniu, przyjaznym, innowacyjnym, kompetentnym, empatycznym. Jako prezydent miasta Bożena Kamińska zamierza promować współpracę z NGO-sami, wsparcie instytucji takich jak: PWSZ, PNTPW, SSSE, FRP, ARES. Głównym wyzwaniem zdaniem kandydatki będzie powołanie do życia partnerstwa publiczno-prywatnego, od którego zależy rozwój miasta. W planach B. Kamińskiej jest także budowa amfiteatru, rozwój oświaty, sportu, turystyki, wsparcie pomocy społecznej. Bożena Kamińska widzi potencjał biznesowy miasta w budowie pasa startowego oraz przygotowaniu planów zagospodarowania przestrzennego Suwałk.

Jak podczas konwencji stwierdziła kandydatka, w mieście warto byłoby stworzyć więcej miejsc w żłobkach, zainwestować w mniejsze, osiedlowe targowiska, nowe drogi i ścieżki rowerowe. Kandydatka na prezydenta Suwałk zamierza poszukać środków na wymianę pieców węglowych i dofinansowanie podłączenia mieszkań i domów do sieci gazowej. Podczas spotkania w auli PWSZ w Suwałkach kandydatka mówiła również o planach stworzenia Miejskiego Zakładu Aktywności Zawodowej, z którego korzystaliby niepełnosprawni, a także o stworzeniu warunków do pracy streetworkerów. – Nie twierdzę, że dotychczasowe władze nie mają osiągnięć, uważam, że Suwałkami można zarządzać sprawniej – stwierdziła na zakończenie Bożena Kamińska.

W czasie konwencji wyborczej kandydatki na prezydenta Suwałk zostali zaprezentowani również kandydaci na radnych Rady Miejskiej i Sejmiku Województwa Podlaskiego. W regionie Suwałki i Suwalszczyznę chcieliby reprezentować: Anna Naszkiewicz i Waldemar Kwaterski. O mandat radnych ubiegać się będą: w okręgu nr 1 – m.in.: Arnold Saładonis (nr 1), w okręgu nr 2 – Bożena Kamińska (nr 1), Tomasz Kamyszek (nr 2), Sławomir Niedźwiedzki, Marta Żybura, Rafał Luto; w okręgu nr 3 – Agnieszka Rzatkowska (nr 1), Krzysztof Tumialis, Janusz Andruczyk; w okręgu nr 4 – Zbysław Grajek (nr 1).

Fot. Niebywałe Suwałki

1 KOMENTARZ

  1. Bożena Kamińska startująca z 1 w okręgu II to nie ta sam Bożena Kamińska startująca na prezydenta. Ot taki „chłyt” przedwyborczy. Komitetowi wyborczemu wolno coś takiego zrobić. Ale żeby tak poważny portal tego nie wychwycił? Czy to nie na Waszej stronie widziałam takie hasło: Ludzie są gotowi uwierzyć we wszystko, tylko nie w prawdę?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Kandydaci do Parlamentu Europejskiego w Suwałkach

9 czerwca wybory do Parlamentu Europejskiego. Pozostały tylko 22...

Elewacja konkatedry przejdzie remont

Prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz podpisał umowę z proboszczem parafii...

Zmiany w Strefie Ekonomicznej

Nowym prezesem Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Suwałkach został...