W Bakałarzewie powstaje most energetyczny

0
191

most_BakalarzewoNa terenie gminy Bakałarzewo powstają cztery stanowiska słupów linii Ełk-granica RP . Wykonawcy mają pierwsze pozwolenie na budowę dla blisko czterokilometrowego odcinka linii.

Prace rozpoczęły się od słupów zlokalizowanych na granicy z gminą Wieliczki, kolejne dwa fundamenty powstają niedaleko miejscowości Bakałarzewo. To ostatnia gmina, w której ruszyły prace. We wszystkich pozostałych budowa trwa już od kilku miesięcy.

Wykonawcy odpowiedzialni za pierwszy etap inwestycji, który kończy się wraz z wydaniem wszystkich pozwoleń na budowę deklarują, że w pierwszym kwartale przyszłego roku będą dysponować prawem do budowy całej, blisko 112 kilometrowej linii. W tej chwili brakuje jedynie zgód dla fragmentów w gminie Bakałarzewo. – Toczą się postępowania administracyjne w sprawie nieruchomości, których właściciele nie wyrazili zgody na budowę, złożyliśmy też kolejne wnioski o pozwolenia na budowę– informuje Jerzy Dziepak z ELTEL Networks Rzeszów

Tymczasem, równolegle do wydawania pozwoleń, jak grzyby po deszczu powstają kolejne konstrukcje słupów. – Wykonaliśmy 90 słupów, 13 montujemy, do końca roku planujemy zakończyć 150, a więc ponad połowę – dodaje Mariusz Targowski, prezes firmy ENPROM, która razem z firmą IDS-BUD buduje linię. Jeszcze bardziej zaawansowane są prace fundamentowe. Gotowych jest 210 stanowisk, prace trwają na kolejnych trzynastu. Postęp prac zależy w pewnym stopniu od pogody, ale firmy przygotowane są do budowy praktycznie w każdych warunkach. Linia musi zostać wybudowana do października 2015 r., ponieważ część środków na jej realizację pochodzi z funduszy europejskich.

Zdaniem rzecznika inwestycji, Jacka Micińskiego, termin ten nie jest zagrożony.

Leave a Reply