Brąz w Tallinnie

szachy_TallinW dniach 12-17 listopada w Tallinnie (Estonia) odbywają się Mistrzostwa Europy Juniorów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych. Polskę reprezentuje grupa 18 zawodników, w tym 8 zawodników z suwalskiego Klubu Szachowego „Javena Hańcza” Suwałki. Nasza zawodniczka zdobyła medal.

Źródło: Zarząd Javena Hańcza Suwałki

Z zakończonych w piątek rozgrywek Polacy przywieźli aż 6 medali – w tym brązowy. Zdobyła go suwalczanka Michalina Rudzińska (D-12), uczennica Szkoły Podstawowej nr 7 ZS nr 7, tegoroczna Mistrzyni Polski.

Tuż za podium, na 4 miejscu, w kat. D-8, uplasowała się nasza debiutantka Martyna Walendykiewicz, uczennica SP nr 6.

Pozostałe wyniki szachistów Javeny Hańczy: miejsce 5, kat. D-18 – Murawko Katarzyna – uczennica LO nr 1; miejsce 6, kat. D-18 – Jaśkiewicz Kamila – uczennica LO nr 3; miejsce 14, kat. B- 16- Buraczewski Rafał – uczeń Gimnazjum nr 6 ZS nr 7; miejsce 16,kat.B-12 – Wierzbicki Michał, uczeń SP nr 10; miejsce 16, kat D-12- Choińska Debora – uczennica SP nr 6; miejsce 20, kat D-12 – Wołągiewicz Kinga- uczennica SP nr 5.