Triumf Orłów Suwałki

Florbalki_2014_0044Zwycięzcą Międzynarodowego Turnieju Unihokeja Suwałki Florbalki.pl CUP 2014 została drużyna UKS Orły Suwałki Old Boys, która w finale pokonała Team Rumia 5:3. Rozgrywki odbyły się w ostatni weekend, 22-23 listopada w hali I Liceum Ogólnokształcącego.

Turniej rozgrywany był w kategorii OPEN. W zmaganiach wzięły udział drużyny z kilku miast Polski, a także z Litwy. Ideą zawodów, prócz promocji sportu w wersji fair play, była także prezentacja dziedziny jaką jest unihokej. Pierwszy dzień turnieju był także ukoronowaniem i uroczystym zakończeniem kariery zawodniczej Andrzeja Kaszkiela.

W hali I LO w Suwałkach wystąpiły drużyny trenujące regularnie od kilku lat, a także te, które do sportowych emocji związanych z unihokejem wróciły po przerwie, jak choćby Floorball Team Rumia. Po reaktywacji klubu zawodnicy wystartowali w Pomorskiej Lidze Unihokeja i zdobyli w niej srebrny medal. Jednym ze starszych klubów, biorącym udział w turnieju, był UKS Gródek, reprezentant województwa podlaskiego, który obchodzi w tym roku swoje 15-lecie.

Suwałki reprezentowały dwa składy: UKS Orły Suwałki Old Boys oraz UKS Orły Suwałki Juniorzy. Pierwsza drużyna od początku typowana była jako jeden z faworytów. Młodsza reprezentacja przygotowuje się  obecnie do Mistrzostw Świata Juniorów, które zostaną rozegrane w Szwecji w maju przyszłego roku.

W turnieju najlepsze wyniki osiągnęły kluby: UKS Orły Suwałki Old Boys, Rumia i Toruń, który w meczu o trzecie miejsce pokonał Warszawę Unihokej (5:3). Wyniki pierwszego dnia rozgrywek na stronie florbalki.pl.