W szpitalu nowe stacje dializ

0
356
pieniadze_PL

pieniadzeNEWWsparcie z Urzędu Marszałkowskiego otrzyma Białostockiego Centrum Onkologii, a także szpitale w Łomży i Suwałkach. Każda z tych placówek wykorzysta pieniądze na inne cele.

Białostockie Centrum Onkologii otrzymało już 6 milionów złotych na kontynuowanie przebudowy. – Ponieważ nowi wykonawcy dobrze sobie radzą, marszałkowie, chcąc przyspieszyć inwestycję, zdecydowali się dołożyć jeszcze w tym roku kolejne 3,4 mln zł – tłumaczy Jan Kwasowski, rzecznik prasowy marszałka. Wykonawcy zapewniają, że są w stanie wykorzystać te pieniądze.

Z kolei szpitalowi wojewódzkiemu w Białymstoku Zarząd Województwa przyznał dwie dotacje. Pierwsza, w wysokości 297 tysięcy złotych, zostanie przeznaczona na zakup aparatu USG na potrzeby oddziału położniczo – ginekologicznego. Druga, w wysokości 247 tysięcy złotych, zostanie wykorzystana na zakup mikroskopu stereoskopowego.

Ponad 150 tysięcy złotych wpłynie na konto szpitala wojewódzkiemu w Suwałkach. To środki na zakup czterech stacji dializ. Szpital wojewódzki w Łomży otrzyma dotację w wysokości ponad 240 tysięcy złotych na opracowanie dokumentacji projektowej nowych zadań inwestycyjnych.

Dobre wieści Jan Kwasowski ma także dla szpitala psychiatrycznego w Suwałkach, na którego wniosek spłata pożyczki udzielonej z budżetu województwa na kwotę 450 tysięcy złotych zostanie przesunięta do końca 2015 roku.

Leave a Reply