Reklama

Ryby mają głos. Konkurs fotograficzny „Rybim Okiem” rozstrzygnięty

Data:

- Reklama -
Fot. Kajetan Kłoczko, laureat I miejsca i Grand Prix.
Fot. Kajetan Kłoczko, laureat I miejsca i Grand Prix.

Kampania społeczna „Świąteczny karp”, w ramach której odbył się w tym roku konkurs fotograficzny, została zakończona w sobotę, 13 grudnia. Nagrody o wartości 2 tys. złotych odebrali autorzy najlepszych zdjęć, dotyczących tematyki humanitarnego traktowania ryb.

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka „Pojezierze Suwalsko-Augustowskie” w ciąg kilku ostatnich lat w okresie świątecznym skupiało się na promowaniu idei humanitarnego traktowania karpia i innych ryb. Kampania społeczna przyjmowała różne formy – począwszy od konkursu na najlepszy przepis, akcji rozdawania rynienek na ryby, skończywszy na konkursach wiedzy dla dzieci i młodzieży, poprzedzonych działaniami edukacyjnymi. Tegoroczną odsłoną był konkurs fotograficzny, do którego zgłoszonych zostało ponad 50 fotografii. Do udziału w głosowaniu zakwalifikowało się 48 zdjęć, realizujących w mniejszym lub większym stopniu hasło konkursu. Strona „Rybim Okiem” w czasie 10 dni zanotowała 47 tys. odsłon. Oddanie głosu wymagało wcześniejszej rejestracji – z tej możliwości skorzystało prawie 3 tys. użytkowników sieci, którzy zagłosowali na wybrane przez siebie fotografie ponad 4,3 tys. razy.

Fot. Jadwiga Koniecko, II miejsce.
Fot. Jadwiga Koniecko, II miejsce.

Zdaniem internautów najlepszą fotografią była praca zgłoszona przez Kajetana Kłoczko (1213 głosów). To właśnie on został laureatem I miejsca, nagrodzonym bonami o wartości 600 zł do zrealizowania w internetowym sklepie ze sprzętem i akcesoriami fotograficznymi Cyfrowe.pl. Jadwiga Koniecko, której zdjęcie zdobyło 1035 głosów, odebrała w sobotę, 13 grudnia w Restauracji OPEN Suwalszczyzna w Suwałkach, dyplom i bony o wartości 350 zł, zajmując tym samym II miejsce. III miejsce (bony o wartości 200 zł) i 893 głosy zdobył Mariusz Baranowski.

Fot. Mariusz Baranowski, III miejsce.
Fot. Mariusz Baranowski, III miejsce.

O przyznaniu nagrody Grand Prix zdecydowało jury w składzie: Cezary Cieślukowski, prezes Lokalnej Grupy Rybackiej; Radosław Krupiński – założyciel Małej Szkoły Fotografii oraz Marcin Tylenda z redakcji „Niebywałych Suwałk”. Laureatem nagrody głównej został Kajetan Kłoczko, który w styczniu weźmie udział w zimowych, kilkudniowych warsztatach fotograficznych na Suwalszczyźnie, podczas których będzie pracować m.in. pod okiem Piotra Malczewskiego.

W czasie sobotniego spotkania w Restauracji OPEN Suwalszczyzna odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród oraz dyplomów i podziękowań za udział w kampanii „Świąteczny karp”. Uczestnicy konkursu, laureaci i goście spotkania mogli też obejrzeć wszystkie fotografie na dużym ekranie, a także na nowoczesnym stole multimedialnym produkcji firmy Infra Red Design.

Wszystkie fotografie można obejrzeć na stronie: www.rybimokiem.eu

Fot. Niebywałe Suwałki – podsumowanie konkursu i wręczenie nagród w OPEN Suwalszczyzna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Chciałabym zobaczyć wszystkie „światy”. Wywiad z Anetą Stabińską, fotografką z Sejn

Aneta Stabińska swoją wieloletnią pasję zmieniła w zawód, ostatnio...

Efekt obserwatora. Wywiad z Marcinem Pawlukiewiczem, fotografem-dokumentalistą, filmowcem

Marcin Pawlukiewicz jest jedną z tych osób, które wyjechały...

Ze stołem, pod osłoną nieba. Podlasianie z różnych krajów na wystawie plenerowej

Do końca lipca na placu przed Suwalskim Ośrodkiem Kultury...

Uroczyste zwieńczenie projektu „Portret suwalczan lat 70. i 80.” w Hotelu Velvet

Niezwykłą okazją do podróży w przeszłość była wystawa „Portret...