Biegówki młodych

Biegowki_Szelment_0014Już po raz drugi Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji „Szelment” gościł młodzieżową czołówkę w biegach narciarskich i zarazem był współorganizatorem imprezy o tak wysokiej randze.

– Trudna, z wieloma podbiegami i szybkimi zjazdami, trasa została wytyczona na szczycie Jesionowej Góry. Bardzo pozytywnie o jej przygotowaniu wypowiadali się zarówno zawodnicy jak i Grzegorz Staręga przewodniczący Komisji Biegów PZN oraz Lech Szargiej i Waldemar Leszczyński, sędziowie główni zawodów – relacjonuje Janusz Andruczyk z „Szelmentu”.

O medale w XI Młodzieżowych Mistrzostwach Polski i Pucharze Podlasia w Biegach Narciarskich, 26 lutego, rywalizowali reprezentanci piętnastu klubów z całej Polski. Najlepszymi okazali się: Urszula Łętocha z LKS „Hilltop” Wiśniowa-Osieczany i Andrzej Pradziad z LKS „Poroniec” Poronin/SMS Zakopane. Klasyfikację drużynową XI MMP wygrał klub LKS „Poroniec” Poronin. Natomiast Puchar Podlasia zdobył klub „Rawa” Siedlce przed „Hubalem” Białystok i „Puszczą” Supraśl.