Reklama

Będą korty i hala

Data:

- Reklama -
Fot. Alexandre Vanier.
Fot. Alexandre Vanier.

Baza sportowa suwalskiego OSiR-u doczeka się kolejnej modernizacji. Tym razem wyremontowane zostaną korty tenisowe nad Zalewem „Arkadia”, przy ośrodku żeglarskim powstania też kryta hala do gry w tenisa.

Inwestycje sportowe, zrealizowane w ostatnich latach w Suwałkach i realizowane w tej chwili, to wielomilionowe przedsięwzięcia, jak stadion piłkarski czy powstający stadion lekkoatletyczny. Kolejne działania przybierają coraz bardziej realną formę. – Wkrótce zostanie ogłoszony przetarg na przygotowanie dokumentacji technicznej na budowę hali do tenisa ziemnego i kortów tenisowych przy Zalewie „Arkadia” – zapowiada prezydent Suwałk.

Czesław Renkiewicz uważa, że brak tradycji w tenisie ziemnym w Suwałkach nie stoi na przeszkodzie, by sięgnąć po pieniądze ze specjalnego programu resortu. Prezydent już odbył w tej sprawie spotkanie w Ministerstwie Sportu. – Osób grających w tenisa jest w naszym mieście coraz więcej. Poza tym, są środki do pozyskania na ten cel – dodaje.

Dokumentacja techniczna musi zostać przygotowana jeszcze w tym roku, by w 2016 roku miasto mogło wystartować w konkursie, ubiegając się o dofinansowanie w wysokości 1,5 mln zł. Wartość inwestycji szacowana jest na 3 mln zł.

2 KOMENTARZE

  1. […] Z popularyzacji tenisa ziemnego w Suwałkach cieszy się Waldemar Borysiewicz, dyrektor OSiR, który z firmą Recman współpracuje już od 8 miesięcy przy projektach piłkarskich. Teraz przyszedł czas na nową dyscyplinę. – Zainteresowanie tenisem w naszym mieście wzrasta. Coraz więcej osób gra – zaznaczył podczas spotkania Borysewicz. Dyrektor OSiR dodał też, że miasto inwestuje w rozwój tego sportu również pod względem infrastrukturalnym. W planach jest budowa kortów i krytej hali. […]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Kandydaci do Parlamentu Europejskiego w Suwałkach

9 czerwca wybory do Parlamentu Europejskiego. Pozostały tylko 22...

Elewacja konkatedry przejdzie remont

Prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz podpisał umowę z proboszczem parafii...

Rozmowy o przyszłości współpracy transgranicznej

W Suwałkach dyskutowano nad wsparciem regionu w kontekście zmieniającej...