Reklama

Malarstwo litewskie w galerii „Chłodna 20”

Data:

- Reklama -

Evaldas_Grinius._VERONIKA_IR_NARAS._2012._Drob_aliejus._Wernisaż wystawy malarstwa Evaldasa Griniusa odbędzie się w piątek, 15 maja o godz. 17.00 w Galerii Sztuki Współczesnej „Chłodna 20” w Suwałkach. Ekspozycja, realizowana w ramach współpracy kulturalnej miast partnerskich Suwałk i Olity, będzie dostępna do końca czerwca.

evaldas_grinius_2015_zaproszenie1.– Wizualizuję ciszę i chaos: kropka, żywiołowa eksplozja, znowu kropka. Potrzeba malowania wynika z mojej duszy i nie ważne jest czy tworzę w Olicie czy w Brukseli. Istota tworzenia tkwi w świeżości pierwotnej myśli, dziecięcej zabawie, wynikającej z podświadomości i łączącej się z obecnym bagażem doświadczeń. Poprzez tę syntezę realizuję własne idee twórcze, wyłączając się, izolując od otoczenia i odczuwając przy tym dziką radość – tak  swojej twórczości mówi Evaldas Grinius.

Artysta urodził się w 1963 roku w miejscowości Šiluva na Litwie. Ukończył Wydział Sztuki na Uniwersytecie w Szawlach w 1985 roku. Malarz, organizator i kurator wystaw, pedagog. Członek grupy malarzy zawodowych „Bez Ram“ w Olicie. Uczestnik wielu przedsięwzięć i działań artystycznych. Wystawy indywidualne: od 1985 roku zorganizował 5 wystaw indywidualnych; w Rosieniach, w Olicie, Druskiennikach, Prenach i Ostrołęce. Wystawy zbiorowe: od 1985 roku brał udział w kilkudziesięciu wystawach na Litwie na Litwie, w Polsce, Rosji i na Białorusi. Działalność: organizator projektów kulturalnych, dyrektor organizacji kulturalnej „Egarta”. W latach 2008-2013 pracował jako nauczyciel malarstwa i kompozycji w Szkole Sztuk Pięknych w Olicie.

Na podst. materiałów promocyjnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

W tym tygodniu – moc wydarzeń

Im bliżej weekendu, tym więcej propozycji - w tym...

Wystawa Ewy Miazek inauguruje 10-lecie Suwalskiego Ośrodka Kultury

Ewa Miazek prezentuje w Suwałkach swoją najnowszą kolekcję prac...

Kosmos jest również w nas

W piątek, 12 maja odbyło się otwarcie wystawy "Kosmos...

Muzea i galerie zapraszają na nocne zwiedzanie

W sobotę, 14 maja warto wybrać się na spacer...