Zakończyła się „ćwiartka”

0
180
Zwycięzca biegu "Suwałki 10,5" - M. Smalec.
Zwycięzca biegu „Suwałki 10,5” – M. Smalec.

Pierwszy suwalski bieg ulicami miasta na dystansie 10,5 km odbył się w niedzielę, 14 czerwca. Na głównym dystansie, na którym wystartowało ponad 120 biegaczy – profesjonalistów i amatorów z regionu, sąsiedniego województwa, a nawet Litwy, zwyciężył ełczanin Michał Smalec. Wśród kobiet najlepsza okazała się startująca w biegach długodystansowych Beata Pokrzywińska–Osior z Wydmin.

Po Michale Smalcu, który dystans ćwierćmaratonu przebiegł w czasie nieco powyżej 34 minut, na metę dotarł Bogusław Andrzejczuk. Trzeci był Bartosz Osior. Z grona suwalczan najlepszy wynik osiągnął Krzysztof Wandzioch.

Biegnie Beata Pokrzywińska-Osior.
Biegnie Beata Pokrzywińska-Osior.

Uczestnicy jubileuszowej imprezy suwalskiego Ośrodku Sportu i Rekreacji, który w tym roku świętuje swoje 40-lecie, startowali również na krótszych dystansach. Bieg pod nazwą „Rodzinny kilometr” wygrali Radosław i Patryk Ołów. Z kolei na dystansie 4,5 km, czyli w biegu towarzyszącym „Na dobry początek”, najlepsze wyniki zanotowali Weronika Sienkiewicz z Olecka i Paulius Bieliunas, który osiągnął czas 13 minut 28 sek.

Na mecie ćwierćmaratonu, zlokalizowanej na Placu Marii Konopnickiej pojawił się tego dnia jeszcze jeden „wyczynowiec” – Adrian Beściak, który w Suwałkach zakończył swój przejazd z Rzeszowa w celu pomocy 12-letniemu niepełnosprawnemu podopiecznemu Fundacji Aktywnej Rehabilitacji. Więcej informacji w artykule: „DEBEŚCIAK” NA MECIE.

Wyniki:

Na dobry początek

Suwalska ćwiartka

Fot. Niebywałe Suwałki

Leave a Reply