Reklama

Co słychać na salonach? II Suwalski Salon Sztuki otwarty

Data:

- Reklama -

Aż do 6 września w Galerii „Chłodna 20” będzie prezentowana wystawa prac 34 artystów. II Suwalski Salon Sztuki zainaugurował swoją działalność w czasie trwającego w mieście festiwalu bluesowego.

II Suwalski Salon Sztuki jest okazją, by obejrzeć prace artystów z Suwalszczyzny powstałe na przestrzeni ostatnich kilku lat. – Prezentujemy sporo malarstwa i fotografii, są też rzeźby, grafika, rysunek, a nawet jeden film wideo. Są też techniki mieszane i własne, kolaże, batik, a nawet fotografia łączona z malarstwem. Każdy artysta wybiera technikę, w której czuje się dobrze i w której wyraża swoje artystyczne wizje. Jednym słowem jest to przekrój tego, co dzieje się w środowisku artystów suwalskich i tych z regionu – np. z Gołdapi i Augustowa – tłumaczy Andrzej Zujewicz, kurator II SSS.

Suwalski Salon Sztuki – tak, jak i poprzednim razem – służy integracji lokalnego środowiska artystycznego, prezentacji różnorodności inspiracji, technik, ale także oryginalności każdego z twórców. – Nie wszyscy mają możliwość wystawiania swoich prac indywidualnie, z różnych przyczyn. O wiele łatwiej uczestniczyć w wystawie grupowej, pokazując reprezentacyjny fragment własnej twórczości – dodaje Zujewicz.

Na wystawie zobaczymy prace twórców z doświadczeniem i dorobkiem oraz młodych, dopiero wkraczających na profesjonalną drogę artystyczną. Ci doświadczeni, mimo że podążają dobrze znanymi sobie i innym ścieżkami, wciąż szukają nowych środków wyrazu. – Ich prace są otwarte, świeże i żywe. To świadczy o tym, że nie zastygają w hermetycznym świecie, są wrażliwi na to, że dzieje się wokół nich i przetwarzają swoje wrażenia – wskazuje kurator wystawy.

W wystawie uczestniczą: Radosław Balczeniuk, Juliusz Szczęsny Batura, Mieczysław Iwaszko, Zdzisław Jaroszek, Jarosław Józef Jasiński, Maria Karna, Beata Kochańska, Piotr Kopciał, Tadeusz Krzywicki, Mariusz Łankowski, Halina Mackiewicz, Piotr Malczewski, Wiesław Mażul, Krzysztof Mierzejewski, Henryk Milewski, Marek Miś, Iza Muszczynko, Alojzy Teofil Nawrat, Wiesław Osewski, Dariusz Pakoca, Joanna Pszonak, Lech Pycz, Katarzyna Skoczylas, Izyda Srzednicka, Marek Stankiewicz, Grażyna Szejda, Wiesław Szumiński, Andrzej Taraszkiewicz, Marta Taraszkiewicz, Witold Urbanowicz, Bogusław Wasilewski, Olga Wielogórska, Marcin Wróbel, Andrzej Zujewicz.

Fot. Niebywałe Suwałki – Marcin Tylenda

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Chciałabym zobaczyć wszystkie „światy”. Wywiad z Anetą Stabińską, fotografką z Sejn

Aneta Stabińska swoją wieloletnią pasję zmieniła w zawód, ostatnio...

Efekt obserwatora. Wywiad z Marcinem Pawlukiewiczem, fotografem-dokumentalistą, filmowcem

Marcin Pawlukiewicz jest jedną z tych osób, które wyjechały...

Ze stołem, pod osłoną nieba. Podlasianie z różnych krajów na wystawie plenerowej

Do końca lipca na placu przed Suwalskim Ośrodkiem Kultury...

Uroczyste zwieńczenie projektu „Portret suwalczan lat 70. i 80.” w Hotelu Velvet

Niezwykłą okazją do podróży w przeszłość była wystawa „Portret...