Reklama

Kameraliści w Gawrych Rudzie

Data:

- Reklama -

Drugiego dnia XVI Letniej Filharmonii AUKSO, w czwartek, 30 lipca w kościele pw. św. Maksymiliana Marii Kolbe w Gawrych Rudzie wystąpili muzycy śląskiej orkiestry, realizujący się w projektach AUKSO String Quintet i Acoustic Quartet. Z kwintetem wystąpił młody, uzdolniony gitarzysta, Daniel Egielman.

Gawrych Ruda podczas tegorocznej odsłony wydarzenia była jedyną miejscowością – poza Suwałkami – w której wystąpili muzycy AUKSO. Tym razem koncerty w Sejnach i Augustowie nie znalazły się w programie Filharmonii. Niemal wszystkie wydarzenia miały miejsce w Suwalskim Ośrodku Kultury.

W czasie koncertu pod patronatem wójta gminy Suwałki, Tadeusza Chołko, artyści AUKSO wykonali kompozycję Wolfganga Amadeusza Mozarta – trzyczęściowe Divertimento D-dur. Kwartet wystąpił w składzie: Mateusz Moś – I skrzypce, Marcin Sidor – II skrzypce, Ewa Sidor – altówka, Mateusz Mańka – wiolonczela.

W dalszej części koncertu, wraz z Danielem Egielmanem, stypendystą Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz laureatem licznych konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych wystąpili muzycy z AUKSO String Quintet. W repertuarze solowym gitarzysty znalazły się utwory Jana Sebastiana Bacha – Sarabanda z VI Partity klawesynowej oraz „Karnawał wenecki” Francisco Tarregi. Z kameralistami młody artysta zagrał Koncert C-dur na mandolinę i smyczki Antonio Vivaldiego w wersji na gitarę i smyczki oraz Concierto del sur meksykańskiego kompozytora Manuela M. Ponce.

Fot. Niebywałe Suwałki – Marcin Tylenda

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Patriotyczno-alternatywne rozpoczęcie jubileuszowego AUKSO

W tym roku Letnia Filharmonia AUKSO po raz dwudziesty...

Wspaniała muzyka, genialni dyrygenci – sobotni koncert AUKSO w SOK-u

Sobotni koncert w ramach XIX Letniej Filharmonii AUKSO był...

Spotkanie ze Stanisławem Soyką podczas „Aukso” 2016 (wideo)

Spotkanie ze Stanisławem Soyką odbyło się 6 sierpnia 2016...

Soyka, Aukso i Szekspir w finale Letniej Filharmonii

Spotkanie ze Stanisławem Soyką w Folwarku Hutta pod Suwałkami...