Headbanger’s Delight Tour w obiektywie

2
234
Acid Drinkers
16.10.2015, Suwalki, Piwiarnia Warka / Na Starowce, koncert zespolu Acid Drinkers - trasa: Headbanger’s Delight Tour). Foto. Wojciech Otlowski

Między pierwszym a drugim suwalskim koncertem Acid Drinkers minęły aż 22 lata. Na trzeci czekaliśmy już tylko 20 miesięcy. A to dzięki temu, że gród nad Czarna Hańczą znalazł się na kolejnej trasie koncertowej „Kwasożłopów” – Headbanger’s Delight Tour.

Autor: Wojciech Otłowski

Nie mogło, rzecz jasna, zabraknąć supportu. W piątek, 16 października, rola ta przypadła suwalsko-augustowskiemu zespołowi Noisy Gasoline. Istnieje od pięciu lat, ma na swoim koncie dwie płyty, trzecia czeka na wydawcę. Noisy Gasoline niedawno zaistniał w Must Be The Music, ale na chwilę obecną trudno zawyrokować, jak skończy się ich telewizyjna przygoda. Set supportu trwał mniej więcej czterdzieści minut.

Podczas poprzedniego suwalskiego koncertu – który odbył się w tym samym miejscu 15 lutego ub. r. – odniosłem wrażenie, ze muzycy Acid Drinkers wyzuci są z emocji. Oczywiście dali profesjonalne show, ale radość grania widziałem li tylko u „Jankiela”, posiadającego – jak się łatwo domyślić – najkrótszy staż w zespole. Wówczas posądzałem zespół o rutynę. Jednakże z dzisiejszej perspektywy wydaję się mi raczej, że zespół przemęczony był wtedy długą trasą. Dlaczego tak mniemam? No cóż, tym razem Acidzi wyglądali świeżo, byli pełni werwy i we wspaniałych nastrojach. Momentalnie przełożyło się to na jakość koncertu – był o niebo lepszy niźli ten sprzed 20 miesięcy.

Oczywiście formuła się nie zmieniła: usłyszeliśmy osiemnaście utworów w podstawowym secie oraz dwa na bis. Tego ostatniego fani zespołu byli tak pewni, że… zapomnieli się jego domagać ;). Formuła każdej trasy jest zatem podobna, treść – już nie. „Kwasożłopy” za każdym razem starają się grać coś innego, a że mają z czego wybierać, to konstelacja nie ma prawa się powtórzyć. Zespół stara się przy tym tasować utworami tak, ażeby nie tylko pochodziły z różnych okresów działalności, ale także i różnych płyt. O ile się nie mylę zabrakło jedynie kawałka z albumu „Rock Is Not Enough”. Poza tym każda płyta studyjna miała swego „reprezentanta”, najwięcej: „Verses of Steel” (trzy) oraz „The State of Mind Report”, „Broken Head” i „25 Cents For a Riff” (po dwa). Oczywiście kończące koncert „New York, New York” znalazło się tylko na „Fishdick Zwei – The Dick Is Rising Again”.

Piątkowy koncert w Warce / Na Starówce należy uznać zatem za nad wyraz udany. Podobnie jak poprzednim razem zwraca uwagę wielopokoleniowość fanów Acid Drinkers. Tak więc długo jeszcze zespół założony w Poznaniu nie będzie się musiał obawiać o frekwencję na swych koncertach.

Niejako dopiero na miejscu okazało się, że przy sprowadzaniu „Kwasożłopów” po raz kolejny maczał ręce – oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu – Marcin Siejda. Jak wiadomo wraz z Pawłem Bydelskim przez lata organizował nieodżałowane Suwalskie Ucho Muzyczne. Może to jeszcze powróci?

Fot. Wojciech Otłowski – www.wojciech-otlowski.pl oraz Marcin Wasilewski

2 KOMENTARZE

  • Daleka od stereotypów bywam. Jednak czy fan metalu ma problem z absorpcją niektórych słów użytych powyżej? Kojarzą się mu ze szkolnym wypracowaniem.
   Uwaga do autora. Przy pisaniu dla metalowców lepiej użyć stwierdzeń: napierdalanie, łomotanie, o yeah! Wtedy zrozumieją.
   JazzFanka

   Każdy z nas ma twarde, silne, zręczne dłonie
   W każdym oku zapał do roboty płonie
   Warczą wiertła, buczą młoty
   Odwalamy huk roboty
   Bo w robocie to my pierwsi i najlepsi

   Metalowcy, metalowcy
   W każdym razie i dziedzinie by fachowcy
   Czy to w kielni czy w górnictwie
   Czy w rolnictwie, kolejnictwie
   Bez fachowca ani rusz

   Każdy w kraju wykonuje swoje plany
   Każdy plan być musi przecie wykonany
   Metalowcy pierwsi w planie
   Ciągną swe zobowiązanie
   Bo w robocie chcą być pierwsi i najlepsi

   Metalowcy, metalowcy
   W każdym razie i dziedzinie by fachowcy
   Czy to w kielni czy w górnictwie
   Czy w rolnictwie, kolejnictwie
   Bez fachowca ani rusz

   Gdy w rolnictwie przyjdzie okres urodzaju
   Gdy traktory i kombajny nawalają
   Czy to we dnie, czy też w nocy
   Nie szczędzimy swojej pomocy
   Do pomocy to pierwsi i najlepsi

   Metalowcy, metalowcy
   W każdym razie i dziedzinie by fachowcy
   Czy to w kielni czy w górnictwie
   Czy w rolnictwie, kolejnictwie
   Bez fachowca ani rusz

   Metalowcy, metalowcy
   W każdym razie i dziedzinie by fachowcy

Leave a Reply