Złoci karatecy

Data:

W niedzielę, 17 stycznia suwalscy karatecy rozpoczęli starty w roku 2016. We Wrocławiu odbyły się Mistrzostwa Polski organizacji Shinkyokushin, będące jednocześnie kwalifikacjami do Mistrzostw Europy Juniorów, które mają odbyć się w maju w Gruzji. Suwalski Klub Karate w kategorii juniorów wystawił braci bliźniaków, Damiana i Daniela Biłbaków, którzy zdobyli złote medale.

Źródło: Marek Krejpcio

Z całej Polski przyjechało 117 karateków, aby wywalczyć w kwalifikacjach możliwość startu w Mistrzostwach Europy. Suwalscy zawodnicy wystartowali w dwóch konkurencjach – kata juniorów oraz kumite w kategoriach wagowych. Damian wystartował w kategorii do 55 kg, a Daniel do 60 kg. Obaj okazali się najlepsi w kumite i zdobyli złote medale.

Reprezentować Polskę w kata może tylko dwóch zawodników z kraju i tymi dwoma zawodnikami są bliźniacy, którzy zajęli dwa pierwsze miejsca. Tym razem Daniel zdobył złoty medal, a Damian srebrny. Oznacza to, że dwaj suwalscy karatecy zdobyli łącznie cztery kwalifikacje i będą reprezentować nasz kraj w dwóch konkurencjach na Mistrzostwach Europy.