Jerzy Zelnik i chór „Viva Musica” w programie patriotycznym (wideo)

0
690
Na zdj. Jerzy Zelnik.

Ostatnim wydarzeniem w ramach suwalskich obchodów Dnia Pamięci Żołnierzy Niezłomnych (2 marca) był koncert z udziałem aktora Jerzego Zelnika i chóru „Viva Musica”.

W wydarzeniu uczestniczyli również: muzycy kwintetu klarnetowego PSM I i II st. w Suwałkach – Gabriela Krakowska, Weronika Kowalewska, Łukasz Kowalewski, Karolina Kościuch, Olgierd Smokowski. Chórzyści i zespół wystąpili pod batutą dyrygenta Grzegorza Bogdana. Koncert odbył się w konkatedrze pw. św. Aleksandra.

Dzień wcześniej, w PSM w Suwałkach można było usłyszeć program multimedialno-muzyczny „Ballada o rycerzach lasu”, zrealizowany we współpracy z młodzieżą pracującą pod opieką Ireny Schabieńskiej.

W tym roku chór „Viva Musica” świętuje 20-lecie swojego istnienia. Kolejnym wydarzeniem muzycznym z udziałem chóru będzie koncert w Wiżajnach. Misterium pasyjne „Via Dolorosa” zostanie zaprezentowane 11 marca o godz. 17.00 w kościele pw. św. Teresy. Oprócz chóru będzie można usłyszeć kwintet klarnetowy PSM. Jako narrator wystąpi Przemysław Turowski.

Fot. Niebywałe Suwałki – Marcin Tylenda

Poniżej fragment koncertu:

Leave a Reply