Zespół Szkół nr 4 w Suwałkach już po raz drugi weźmie udział w warsztatach z Marcinem Budynkiem. To doskonała okazja dla uczniów kształcących się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych do podszkolenia swoich umiejętności.

Źródło: Lucyna Poczobut

Program informacyjno-szkoleniowy z zakresu jakości mięsa wieprzowego, skierowany do uczniów szkół gastronomicznych, nosi nazwę „Wybieram wieprzowinę”. Pomysłodawcą i koordynatorem projektu jest Związek „Polskie Mięso”, który we współpracy z organami oświatowymi popiera rozwój kształcenia zawodowego oraz wspiera naukę zawodu w zakładach pracy.

Program wspierany jest merytorycznie przez Akademię Kulinarną Marcina Budynka – założoną przez znanego szefa kuchni. Jego specjalnością jest Kuchnia Polska w nowatorskim wydaniu. Inspiracje czerpie z bogactwa natury, dlatego w swojej kuchni wykorzystuje produkty regionalne. Prowadzi oraz występuje w programach telewizyjnych związanych z gastronomią m.in., „Dwa Żywioły, Dwie Pasje”, „Przepis Dnia”. Marcin Budyenk to także wieloletni szef kuchni Hotelu „Warszawa” w Augustowie oraz Hotelu „Bryza” w Juracie. Doświadczenie zdobywał w Hiszpanii, we Włoszech, we Francji. Jest laureatem wielu konkursów, takich jak „Kreator smaku”, „Złota Patelnia”, „Dania Wigilijne”. To także współautor wielu książek kulinarnych, np. „Księga szefów kuchni” czy „Wykwintna Kuchnia Polska”.

Głównym celem projektu realizowanego przez Polskie Mięso i Marcina Budynka jest objęcie profesjonalnym szkoleniem uczniów wybranych szkół gastronomicznych z zakresu jakości polskiego mięsa wieprzowego oraz przeprowadzenie warsztatów z zakresu obróbki technologicznej tego mięsa. Szkolenie składa się z dwóch część: teoretycznej i praktycznej. W programie szkolenia znajdują się takie zagadnienia jak: nowoczesne metody obróbki wieprzowiny, marynowanie wieprzowiny oraz kompozycje smakowe i aranżacja potraw.

Marcin Budynek poprowadzi warsztaty szkoleniowe dla uczniów Zespołu Szkół nr 4 w Suwałkach w dniu 22 kwietnia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj