Reklama

Pociągiem do Kowna

Data:

- Reklama -

Od 17 czerwca w weekendy będzie można skorzystać z połączenia kolejowego relacji Białystok – Kowno. Za bilet z Suwałk do Kowna zapłacimy 8 euro.

We wtorek, 31 maja na terenie terminalu intermodalnego Baltic Air Logistic Terminal pod Wilnem zostało zawarte w tej sprawie porozumienie pomiędzy spółką „Przewozy Regionalne” a Kolejami Litewskimi. Uruchomienie tego połączenia stało się możliwe dzięki wsparciu finansowemu województwa podlaskiego.

Rozmowy na temat uruchomienia połączenia trwały od wielu miesięcy. W październiku doszło do podpisania porozumienia pomiędzy kolejami Litewskimi a Podlaskim Oddziałem Przewozów Regionalnych. Potem nastąpiły rozmowy na temat finansowania przedsięwzięcia. Samorząd województwa liczy na partycypację w przedsięwzięciu gmin, przez które przejeżdża pociąg.

– W piątek, 17 czerwca ruszy pierwszy pociąg relacji Białystok – Kowno. Liczymy na zainteresowanie mieszkańców obu naszych regionów, na ożywienie gospodarcze i wzmożenie ruchu turystycznego. Myślę też, że w przyszłości to połączenie może być przedłużone do Wilna – powiedział marszałek Jerzy Leszczyński.

Połączenie kolejowe wraca po ponad 70 latach przerwy. Inicjatorem otwarcia linii Białystok – Kowno był poprzedni marszałek województwa, Mieczysław Baszko.

Z Białegostoku do Kowna pociągi będą wyjeżdżały o godz. 7:43 (w soboty i niedziele) i 15:19 (w piątki, soboty i niedziele). Po drodze będą się zatrzymywały na stacjach: Czarna Białostocka, Sokółka, Dąbrowa Białostocka, Augustów, Suwałki i Trakiszki (stacja w pobliżu Puńska). Do Kowna będą przyjeżdżały o godz. 13:35 i 21:35, zatrzymując się po drodze w Mariampolu (Marijampolė) i Kozłowej Rudzie (Kazlų Rūda). W drogę powrotną pociągi będą wyjeżdżały o godz. 9:00 (w poniedziałki, soboty i niedziele) i 16:55 (w soboty i niedziele), a do Białegostoku będą docierały o 13:00 i 21:08. Dzięki wygodnym przesiadkom w Kownie nowe połączenia ułatwią także podróże do Wilna. Najszybsze pociągi pokonują trasę z Kowna do stolicy w niewiele ponad godzinę.

Poniżej cennik:

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Miasto planuje zakup kolejnego „elektryka”

Miasto Suwałki w najbliższych latach zainwestuje w infrastrukturę komunikacyjną...

Z regionu: Rail Baltica – coraz bliżej wygodnych podróży z Białegostoku i Łap

Szybkie i bezpieczne podróże pociągiem oraz lepszy dostęp do...

Chciałabym zobaczyć wszystkie „światy”. Wywiad z Anetą Stabińską, fotografką z Sejn

Aneta Stabińska swoją wieloletnią pasję zmieniła w zawód, ostatnio...