“Wesele” jak się patrzy (foto)

13.06.2016; Suwalki – park Konstytucji 3 Maja; Wigraszek; Spektakl plenerowy „Wesele” - Teatru Makata. © 2016 Wojciech OTLOWSKI

Muzyka, śpiew i taniec. Para Młoda i tradycja. Spektakl “Wesele”, wykorzystujący obyczaje mieszkańców różnych terenów Europy, mieszkańcy Suwałk mogli zobaczyć w poniedziałek, 13 czerwca w Parku Konstytucji. Sztuka została wystawiona w ramach trwającego od kilku dni Międzynarodowyego Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży “Wigraszek”.

Teatr “Makata” działa od 1995 roku jako eksperymentalna, interdyscyplinarna grupa twórcza, skupiająca artystów poszukujących. Od początku swojego istnienia “Makata” koncentruje się na badaniu granic teatru, budując swoje spektakle w przestrzeniach eksperymentalnych takich jak fabryki, zamki oraz plenery, niejednokrotnie sięgając do krótkiej, otwartej formy artystycznej z elementem improwizacji, np. happeningu. W swoich przedstawieniach “Makata” wykorzystuje różnorodne techniki teatralne, ruch, słowo, pieśń, lalki oraz muzykę na żywo – czego doskonałym przykładem był właśnie spektakl “Wesele”, inspirowany obrzędem weselnym.

“Wesele” jest wypadkową poszukiwań i podróży na Huculszczyznę (Ukraina), Łemkowszczyznę (Słowacja), północne Mazowsze i Kurpie.

Na podst. materiałów informacyjnych.

Fot. Wojciech Otłowski – www.wojciech-otlowski.pl

Dodaj komentarz