Reklama

Cztery dni z bluesem – rozpoczął się Suwałki Blues Festival (foto)

Data:

- Reklama -
Na zdj. Wojciech Waglewski.
Na zdj. Wojciech Waglewski.

Kraków Street Band – na początek, potem Waglewski Fisz Emade, Suwalska Orkiestra Kameralna i Suwałki Gospel Choir i z opóźnieniem – Paul Jones & Dave Kelly – na scenie Suwalskiego Ośrodka Kultury właśni ci wykonawcy wystąpili podczas koncertu otwarcia, który odbył się 7 lipca. W programie dziewiątej edycji Suwałki Blues Festival jeszcze wiele muzyki.

POBIERZ PROGRAM SUWAŁKI BLUES FESTIVAL 2016.

Koncert otwarcia w SOK poprzedziła krótka uroczystość wręczenia Bjørnowi Frode Moen tytułu Honorowego Obywatela Suwałk. Norweg z Notodden to przyjaciel Suwałk i ambasador miasta nad Czarną Hańczą. Jak powiedział sam odznaczony – Suwałki traktuje jak drugi dom, docenia klimat miasta i uważa, że jest ono jednym z najbardziej przyjaznych miejsc, które odwiedził.

Blues na śniadanie, na obiad i późną kolację. Koncerty w ramach Suwałki Blues Festival trwają od rana do wieczora – w tym roku o jeden dzień dłużej. Nic dziwnego, że festiwal nazywany jest od lat bluesową ucztą. Siedem lokali, w których odbywają się koncerty, a także sceny plenerowe zdają, się to potwierdzać. Kto odwiedzi Suwałki w trakcie SBF, może przekonać się, czy blues faktycznie narodził się w Suwałkach. Tak przynajmniej głosi spot promujący wydarzenie.

W tym roku na gości festiwalu czeka nowa tablica w bluesowej alei gwiazd – na ulicy Chłodnej. Aleja została otwarta w 2015 roku – wówczas w posadzkę ulicy wmontowano 7 płyt z brązu z nazwiskami najważniejszych artystów poprzednich edycji SBF. W tym roku na Chłodnej pojawiła się kolejna płyta. Warto sprawdzić, czyje nazwiska zostały na niej umieszczone.

W piątek, 8 lipca kolejne koncerty, ale również premiera płyty Voo Voo Suwałki Blues Festival 2015 Bielszy Odcień Bluesa, nagranej podczas zeszłorocznej edycji Suwałki Blues Festival. W Suwalskim Ośrodku Kultury wystąpił zespół Voo Voo, ale też Paddy Milner, Jan Gałach, Bartek Łęczycki, grupa Wovoka i Suwałki Gospel Choir. Krążek dostępny jest w biurze i sklepie festiwalowym (ul. Noniewicza 71 oraz punkt u zbiegu pl. Europejskiego i pl. Piłsudskiego).

Warto pamiętać także o tym, że w trakcie SBF podróż autobusami komunikacji miejskiej jest w Suwałkach bezpłatna. Wystarczy mieć przy sobie identyfikator SBF 2016, bilet na którykolwiek z koncertów SBF 2016 lub mieć na sobie koszulkę Suwałki Blues Festival 2016.

Fot. Niebywałe Suwałki – Marcin Tylenda, Marcin Wasilewski oraz Henryk Gałaszewski – www.hgala.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Takich Targów jeszcze nie było!!!

08Rozmowa z Prezesem Zarządu Firmy Racis Development, Szymonem Racisem...

Aluzje – fotografie litewskiego artysty w Centrum Sztuki Współczesnej

Od wtorku, 6 września aż do połowy listopada w...

Lech Poznań zwyciężył w IV Turnieju Piłkarskim im. Grzegorza Wołągiewicza

Zdecydowaną wygraną Lecha Poznań zakończył się dwudniowy IV Turniej Piłkarski...

Co widać z Dachu Europy? Zuzanna Andruczyk w Klubie Podróżnika

Gościem ostatniego, sobotniego (03.09) spotkania w suwalskim Klubu Podróżnika...