Konkurs stand-upperów zakończony (foto)

1
1031
Cezary Kaźmierski, zwycięzca ogólnopolskiego konkursu stand-upu, który odbył się w Suwałkach.

One man show, jakim z pewnością jest stand-up, zyskał nowe, lokalne oblicze. W Suwałkach scena stand-upu to w pewnym sensie nowość – w niedzielę, 28 sierpnia „Na Starówce” odbył się ogólnopolski konkurs z udziałem 14 uczestników.

„Na Starówce” już występowali stand-upperzy z polskiej czołówki. Tym razem formuła open mic połączona z konkursem zgromadziła młodych i ambitnych, którzy żartami – na różnym poziomie – sypali jak z rękawa.

W gronie uczestników znaleźli się: Czarek Sikora i Kuba Dąbrowski z Gdańska, Adam Guzowski, Rafał Sumowski, Kacper Syguła, Sebastian Paliwoda oraz Cezary Kaźmierski z Warszawy, Maciej Brudzewski i Krzysztof Sawczuk z Olsztyna, Adam Sobaniec z Łodzi, Piotr Szulowski z Grodziska Mazowieckiego, Mieszko Minkiewicz z Białegostoku oraz Jakub Błażewicz i Piotr Pawłowski z Torunia.

Najlepsi zdaniem jury, w którym zasiedli: Wiolka Walaszczyk i Marcin Tylenda, otrzymali nagrody finansowe i przepustkę do „występu z gwiazdami polskiej sceny stand-upu”. W konkursie stand-upu zwyciężyli Cezary Kaźmierski (I miejsce); a także Piotr Szulowski (II miejsce) i Krzysztof Sawczuk (III miejsce).

Konkurs prowadził Jacek Stramik. Patronem wydarzenia był portal „Niebywałe Suwałki”.

Fot. Niebywałe Suwałki – Marcin Tylenda

1 KOMENTARZ

  1. Szkoda, że nikt z Suwałk nie wziął udziału w tej imprezie. A nóż widelec, narodziłaby się nowa gwiazda stund up.

Leave a Reply