MTB w Supraślu: trochę sukcesów i trochę pecha

Kolarstwo górskie ma to do siebie, iż jadąc cały wyścig w ścisłej czołówce i czując, że „noga podaje”, można stracić dobrą pozycję przez defekt sprzętu. Z drugiej strony są też niezwykłe zwycięstwa, które budują i motywują do dalszej pracy. Po 12. edycji Maratonów Kresowych w Supraślu (21.08.2016r.) na tych dwóch przeciwnych biegunach znalazły się najlepsze zawodniczki MTB Suwałki.

Autor: Piotr Wasilewski, MTB Suwałki

Na starcie najdłuższego dystansu stanął reprezentant Suwałk, Krzysztof Żebrowski, wygrywając po raz kolejny zawody w kategorii Junior.

Jednak największy sukces w zawodach odniosła Anna Pietkiewicz. Debiutująca w tym sezonie w Maratonach Kresowych zawodniczka wywalczyła podium w swojej kategorii (2. pozycja – Kobiety Fit K3), przyjeżdżając jako 3 w kategorii OPEN wśród kobiet na dystansie Półmaraton (34 km).

3. miejsce w kategorii Orlik zajął Damian Chorzewski. Srebrny medal w kategorii Super Weteran zdobył niezawodny Dariusz Klin.

Kolejne zawody odbędą się w Siemiatyczach w dniu 4 września. Tydzień później wyścig z serii MTB Mazury odbędzie się w Krutyniu.

Więcej informacji i wyniki zawodników MTB Suwałki na stronie klubu.