Reklama

„Ekonomiak” świętuje jubileusz 110-lecia

Data:

- Reklama -

Zespół Szkół nr 4 w Suwałkach w piątek, 23 września obchodził swoje święto – „zacnemu jubileuszowi” towarzyszyło spotkanie w murach szkoły, którą opuściło jak dotąd 12 tys. absolwentów.

110 lat to sporo historii. Wspomnienia tej najbliższej i tej dawnej, spotkania kolegów, pracowników i uczniów, pracodawców współpracujących ze szkołą, radnych i przedstawicieli samorządu, a także rozmowy miały miejsce w budynku przy ul. Sejneńskiej w Suwałkach.

Początki szkoły sięgają 1906 roku. W II Rzeczpospolitej placówka mieściła się przy ulicy Wigierskiej. W swojej historii kilka razy zmieniała jeszcze siedzibę, nazwę i formułę funkcjonowania. Wśród jej absolwentów są: wojskowi, pracownicy handlu i bankowości, urzędnicy, lekarze, prawnicy, profesorowie uniwersytetów, artyści i księża. – Od chwili powstania szkołę opuściło około 12 tysięcy absolwentów. Nasi absolwenci odnosili i odnoszą sukcesy zawodowe, pracując w kraju i za granicą – powiedziała podczas uroczystości jubileuszowej Beata Iwona Muszyńska, dyrektor Zespołu Szkół nr 4 w Suwałkach.

Znani absolwenci szkoły to m.in.: Adam i Leon Kocowie, współpracownicy Marszałka Józefa Piłsudskiego, Ryszard Żółtowski, dyrektor NBP w Suwałkach, Honorata Serafin, wiceprezes PSS Społem, Krystyna Danilczyk-Zabawska, kulomiotka i reprezentantka Polski, a także Marek Buczyński, Teresa Kamińska, Waldemar Kaczanowski i Sławomir Sieczkowski oraz Dorota Okrągła.

– Jestem pewna, że obecni uczniowie też odniosą swój sukces. Jesteśmy dobrą i przyjazną szkołą, a tylko do takiej przychodzą kolejne pokolenia. Dbamy o to, by uczniowie rozwijali wszechstronnie swoje umiejętności i nabywali kwalifikacje zawodowe – dodała dyrektor. W Zespole Szkół nr 4 około 25 proc. pracowników stanowią absolwenci placówki. Szkoła uzyskuje też wysokie notowania w rankingach. Tegoroczny Ranking Perspektyw umieścił ją na 139. miejscu w kraju i 7. miejscu w województwie, co dało ZS nr 4 tytuł „Srebrnej szkoły”.

Fot. Niebywałe Suwałki – Marcin Tylenda

Poniżej – jubileuszowe wydawnictwo ZS nr 4:

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Nowa hala powstanie przy szkole

Przy Zespole Szkół nr 4 w Suwałkach powstanie nowa...

Srebrny Wilk trafił do Suwałk. Uczniowie z ZS nr 4 nagrodzeni w ogólnopolskim konkursie

Projekt "Animal World" realizowany przez Oliwię Harasim (lider zespołu),...

Kolejne obiekty sportowe mają szansę na remont

W Suwałkach, przy Zespole Szkół nr 4, może powstać...

Chciałabym zobaczyć wszystkie „światy”. Wywiad z Anetą Stabińską, fotografką z Sejn

Aneta Stabińska swoją wieloletnią pasję zmieniła w zawód, ostatnio...