Reklama

Jak wzmocnić włosy – domowe sposoby i polecane kosmetyki

Data:

- Reklama -

Włosy są jednym z najistotniejszych elementów naszego wyglądu. Odpowiednio zadbane i uczesane stają się ozdobą samą w sobie. Jednak wiele osób boryka się z problemem suchych, zniszczonych lub po prostu niezbyt bujnych włosów. Jak temu zaradzić? Oto kilka naszych propozycji.

Po pierwsze: dieta

Wypadanie włosów oraz ich nieestetyczny wygląd mogą być jednymi z pierwszych objawów zbyt małej ilości witamin w naszej diecie. Warto przestudiować, co jemy i czy w naszym jadłospisie nie brakuje produktów bogatych w istotne dla włosów witaminy i składników mineralnych.

Jedną z takich witamin jest witamina A, którą zwykle utożsamiamy raczej ze zdrowiem oczu. Nic bardziej mylnego! Pełni ona istotną rolę w odbudowie komórek i produkcji keratyny w organizmie. Keratyna zaś jest ważnym elementem budującym wierzchnią, ochronną warstwę włosa. Bez niej stają się one łamliwe i łatwo ulegają uszkodzeniom, na przykład podczas czesania. Witaminę A można znaleźć w marchwi i warzywach o zielonych liściach, a także w wątróbce jajkach i rybach.

Innymi istotnymi mikroelementami są cynk oraz żelazo. Cynk odpowiada za właściwą regenerację skóry głowy oraz właściwą dystrybucję składników odżywczych. Z kolei żelazo reguluje tempo i prawidłowy wzrost włosa. Bez tych dwóch cennych składników włosy przestają rosnąć lub rosną bardzo powoli. Żelazo możemy znaleźć w jajach, kakao, tłustych rybach czy też orzechach. Z kolei w cynk bogate są owoce morza.

Po drugie: pielęgnacja

Należy pamiętać, że intensywne zabiegi kosmetyczne osłabiają strukturę włosów. Suszenie, prostowanie, kręcenie, a także farbowanie – warto czasami dać odpocząć od nich głowie i na przykład wykąpać się nieco wcześniej i pozwolić włosom naturalnie wyschnąć. Istotny jest również sposób ich szczotkowania: rozczesujemy je delikatnie zaczynając od końcówek i powoli przesuwamy się do góry.

Możemy także spróbować domowej roboty maseczek i wcierek. Prawdziwą bombą witaminową dla włosów są żółtka jajek, połączone z mlekiem, drożdżami oraz oliwą. Z kolei ulgę skórze głowy przyniesie olejek aloesowy. Inne produkty, jakie można wykorzystać, to: jogurty naturalne, miód, olej rycynowy i kokosowy. Nie ma jednej, uniwersalnej formuły domowej roboty dla każdego. Warto samemu sprawdzać i testować, co najlepiej działa na nasze włosy i nadaje im pożądany przez nas wygląd.

Po trzecie: właściwe kosmetyki

Istotny jest także dobór kosmetyków odpowiednich dla naszego rodzaju włosów. Ważne, aby kosmetyk był dobrej jakości i pozbawiony niepotrzebnych, chemicznych dodatków.

Jeśli problem z wypadaniem lub łamliwością włosów jest intensywny, warto skorzystać ze specjalistycznych linii kosmetyków, takich jak seria Andre Zagozda Laboratory. Możemy w niej znaleźć między innym szampon przeciwko wypadaniu, odżywki regenerujące czy też maskę oczyszczającą. Każdy z kosmetyków zawiera wyciąg z alg laminarnych, które znakomicie wpływają zarówno na skórę głowy jak i włosy, przywracając im naturalną równowagę.

JZ
Wypadają Ci włosy? Sprawdź kosmetyki Andre Zagozda w trychologos.pl.

2 KOMENTARZE

  1. Polecam kapsułki z olejem z wiesiołka Gal. To najlepszy i w 100% naturalny sposób na mocne i piękne włosy.

  2. ja zaczęłam bardziej dbać o to co jem więc dieta, ale też zaczęłam kurację fajnym wzmacniającym szamponem i ampułkami seboradin fitocell. Widzę dużą poprawę, więc staram się utrzymać taki stan jak najdłużej 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Czesław Renkiewicz podsumował kampanię i zaapelował o udział w II turze wyborów

Czesław Renkiewicz, kandydat na prezydenta Suwałk z komitetu "Razem...

Co musiałoby się wydarzyć, żeby Czesław Renkiewicz przestał był prezydentem Suwałk?

Za nami pierwsza tura wyborów samorządowych. Znamy już radnych...

Będzie druga tura. Czesław Renkiewicz powalczy o wynik z Jackiem Juszkiewiczem

W Radzie Miejskiej w Suwałkach 12 mandatów zdobył komitet...

Prezydent Suwałk obiecuje utrzymanie niskich cen za ciepło

146 mln zł kosztować będzie budowa nowych kotłów parowych...