W Ogrodzie Osiedlowym rozdano nagrody za „piękne ogrody i kwieciste balkony”

0
700

Trzy ważne wydarzenia złożyły się na święto ogrodników miejskich, które odbyło się w sobotę, 17 września w Ogrodzie Osiedlowym przy ul. Chopina 6a. Był to finał jubileuszowej, XX edycji konkursu „Gdzie te piękne ogrody i kwieciste balkony”, organizowanego przez Prezydenta Miasta Suwałk, podsumowanie Ogrodu Osiedlowego i rozpoczęcie drugiego sezonu Suwalskiego Klubu Seniora, przy ul. Chopina, prowadzonego przez Stowarzyszenie Nie Po Drodze, z dofinansowaniem Miasta Suwałki.

Informacja prasowa.

Spotkanie otworzył koncert zespołu Ocean Życia, działającego przy suwalskim oddziale Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów oraz zespołu śpiewaczego z Suwalskiego Klubu Seniora.

Po występach prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej Zdzisławem Przełomcem oraz członkami komisji konkursowej pod przewodnictwem radnego Karola Korneluka, wręczyli nagrody laureatom oraz uczestnikom konkursu. W tym roku było to rekordowe grono, bo do konkursu zgłosiło się łącznie aż 168 osób, instytucji oraz właścicieli obiektów handlowych i gastronomicznych. Dla porównania, w ubiegłym roku były 133 zgłoszenia, a w pierwszym roku konkursu… 12.

Komisja konkursowa przyznała następujące nagrody w postaci bonów na zakupy w centrach, które udzieliły 10-procentowego rabatu: Centrum Ogrodnicze „ILEX” (dodatkowo „ILEX” ufundował trzy nagrody rzeczowe), OGRÓD ZAJKO i Centrum Ogrodnicze „Świat Roślin”.

W poszczególnych kategoriach zwyciężyli:

a) zieleń w „przedogródkach”: I miejsce –   Adam B.B. Suwałki, ul Daszyńskiego; II  miejsce – nie przyznano; III miejsce – Wiesław K., Suwałki, ul. Sikorskiego.

b) balkony, tarasy: I i III miejsca nie przyznano; II miejsce   (ex aequo)  – Ewa Z. Suwałki, ul. Pułaskiego; Monika M. Suwałki, ul. Szpitalna; Ryszard L. Suwałki, Kowalskiego; Bożena B. Suwałki, ul. Jana Pawła II; Joanna K.Suwałki, ul. Ogińskiego; Barbara i Janusz Ł. Suwałki, ul. 11 Listopada; Józef  D. Suwałki, ul. Dwernickiego;  Teresa H. Suwałki, ul. Lityńskiego; Małgorzata J. Suwałki, ul. Kowalskiego.

c) Zieleń na terenie placówek oświatowych: I miejsce –  Przedszkole nr 8 z Oddziałem Integracyjnym, Suwałki, ul. Putry; II miejsce – Przedszkole nr 2, Suwałki, ul. Waryńskiego; III miejsce – Zespół Szkół Sióstr Salezjanek im. Jana Pawła II, Suwałki, ul. Sejneńska.

d) ogródki przy blokach wielorodzinnych  (zabudowa blokowa): I miejsce  (ex aequo)  –  Bogusława K. Suwałki, ul. Nowomiejska; Danuta J. Suwałki, ul. Szpitalna; II miejsce (ex aequo)  – Janina S. Suwałki, ul. Szpitalna; Romualda R. Suwałki, ul. Noniewicza; III miejsce (ex aequo) –  Albin Sz. Suwałki, ul. Konopnickiej; Gabriela Ż. Suwałki, ul. Nowomiejska.

e) Ogródki przy domach wolnostojących i w zabudowie szeregowej: I miejsce  –    Krystyna R. Suwałki, ul. Północna; II miejsce  –   Maria i Józef B. Suwałki, ul. Reymonta; III miejsce (ex aequo)  –  Małgorzata Ż.-Sz. Suwałki, ul. Łokietka; Karolina i Hubert K. Suwałki, ul. Zastawie; Dorota Sz. Suwałki, ul. Mieszka I.

f) zieleń na terenach zakładów pracy o powierzchni zieleni do 1000 m2: I miejsce – nie przyznano; II miejsce – nie przyznano; III miejsce – Stowarzyszenie Aktywności Społeczno-Artystycznej „Nie Po Drodze”-  Suwalski Klub Seniora, Suwałki , ul Chopina.

g) zieleń na terenach zakładów pracy o powierzchni zieleni  powyżej 1000 m2; I i II miejsca nie przyznano; III miejsce  (ex aequo)  – DPS „Kalina” , Suwałki, ul. Pułaskiego; Parafia p.w. Św. Kazimierza Królewicza, Suwałki, ul. Witosa.

h) zieleń przy obiektach handlowych i gastronomicznych: I i II miejsca nie przyznano; III miejsce (ex aequo) – Naleśnikarnia „Pod Chmurką” Milena U., Suwałki, ul. Kościuszki; Myjnia Samochodowa „ECO-CAR” –Rafał Ł. Suwałki, ul. Staszica.

Wydarzenie zakończyła plenerowa potańcówka, podczas której przygrywał Zespół Niespokojnych Nóg.

Fot. UM w Suwałkach

Leave a Reply