Reklama

Skandal w diecezji ełckiej. Dwaj księża odwołani z parafii, dyrektor Caritasu zawieszony

Data:

- Reklama -

„Wyrzucenie” księży z parafii, ks. Dariusz Kruczyński, dyrektor Caritas Diecezji Ełckiej odsunięty od pełnionych obowiązków – to efekty publikacji materiałów: wyjaśnień, zdjęć i wideo przez Zbigniewa Stonogę, który jak mówi – na sprawę trafił zupełnie przypadkiem.

W oficjalnych komunikatach Diecezji Ełckiej czytamy:

W związku z zaistniałą sytuacją dotyczącą skandalicznych czynów dwóch kapłanów diecezji ełckiej (ks. Michała Stankiewicza i ks. Pawła Markowskiego), oraz wobec pomówień dotyczących Caritas Diecezji Ełckiej i jej Dyrektora, przekazujemy następujące oświadczenie:

– ks. Michał Stankiewicz został zawieszony w czynnościach kapłańskich, otrzymał zakaz noszenia stroju duchownego i został odwołany z parafii, w której pracował w maju br., gdy tylko wyszła na jaw sprawdzona informacja o jego niewłaściwym zachowaniu;

– ks. Paweł Markowski został zawieszony w czynnościach kapłańskich, otrzymał zakaz noszenia stroju duchownego i został odwołany z parafii, w której pracował w październiku br., po opublikowaniu oczerniającego go materiału i po rozmowie biskupem ełckim.

Wyrażamy głębokie ubolewanie z powodu tego, iż niektórzy kapłani sprzeniewierzają się świętości powołania kapłańskiego i modlimy się za tych kapłanów oraz za Wspólnotę Kościoła, która przez ich grzechy została zraniona.

Ponadto wobec nasilających się i niepotwierdzonych pomówień oraz publicznego znieważania ks. Dariusza Kruczyńskiego, Dyrektora Caritas Diecezji Ełckiej, bp Jerzy Mazur, po zasięgnięciu opinii szerszego grona doradczego, postanowił przyjąć wcześniejsza prośbę ks. Dariusza, w której dla dobra Kościoła i instytucji Caritas poddał się decyzji Biskupa Ordynariusza. Biskup Ełcki podjął decyzję, by na czas, gdy sytuacja jest badana i sprawdzana, zawiesić ks. Dariusza Kruczyńskiego na urzędzie Dyrektora Caritas Diecezji Ełckiej. Obowiązki Dyrektora na ten czas pełnić będzie ks. Maciej Gilewski, dotychczasowy Wicedyrektor Caritas Diecezji Ełckiej.

Wszystkie trudne sprawy i całą Wspólnotę Kościoła zawierzamy Miłosiernemu Bogu i polecamy się opiece Matki Bożej, Matki Kościoła, Ełcka Kuria Diecezjalna

W kolejnym komunikacie księża zapewniają, że na osobę Księdza Dariusza Kruczyńskiego nie została nałożona żadna kara kanoniczna, tak jak na innych wspomnianych w komunikacie księży. Sprawy Księdza Dariusza Kruczyńskiego nie należy łączyć ze sprawami pozostałych dwóch księży. Ksiądz Dariusz nie jest w żadnych karach kanonicznych czy kościelnych, może nadal spełniać wszystkie funkcje związane z posługą kapłańską czy duszpasterską. Ze względu na dobro instytucji Caritas został odsunięty na czas wyjaśniania poruszonych kwestii finansowych.

Czego dotyczy sprawa? O szczegółach opowiada Zbigniew Stonoga na swojej stronie internetowej – uwaga, film zawiera treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Materiał tylko dla dorosłych!

3 KOMENTARZE

  1. Umiłowani, nie każdemu duchowi wierzcie, lecz badajcie duchy, czy są z Boga, gdyż wielu fałszywych proroków wyszło na ten świat (1J.4:1).

    Zaprawdę powiadam Wam Najdostojniejsi Siostry i Bracia,
    – godne to i sprawiedliwe, słuszne i zbawienne obnażać prawdziwe oblicza kościelnych szamanów, oszustów, seksualnych dewiantów, społecznych pasożytów, specjalistów od interpretowania życzeń Pana Stwórcy Wszechrzeczy, znawców niepokalanych poczęć i wiecznych dziewictw, którzy na twarzach noszą od wieków faryzejską maskę pokory oraz pobożności, w ustach świętobliwie pieszczą słowa miłości, miłosierdzia i przebaczenia, ale serca zawsze mają kamienne i zimne, dusze pychą i rozpustą, zaś usta obłudą i hipokryzją wypełnione a dłonie wiecznie głodne mamony. Rzymski katolicyzm jest szkołą szalbierstwa, hipokryzji i cynizmu. Toż to ten ewangeliczny „Wielki Babilon, matka wszetecznic i obrzydliwości ziemi. Tej ziemi! Nie ma kłamstwa, na które nie byliby gotowi, gdy chodzi o zwalczanie przeciwnika; nie ma bredni, której by w swoje owieczki (i baranki) nie spodziewali się wmówić. Sprowadzają walkę do tumanienia i terroryzowania najciemniejszych w nadziei, że w ten sposób zawsze będą mieli większość.
    Czyż jego wyznawcy nie słyszą „głosu z nieba mówiącego: „Wyjdźcie z niego, ludu mój, abyście nie byli uczestnikami jego grzechów i aby was nie dotknęły plagi na niego spadające. Bo grzechy jego narosły aż do nieba i Bóg przywołał na pamięć jego niesprawiedliwe uczynki” (Ap 18. 4).

  2. Odwolac to tych wszystkich i Biskupa zmienic bo nie interesuje sie ,nie widzi zla .wiec jest taki sam za kase wszystko robi i przyzwala .Co nie jest tak ,Dobrego zgnebicie a zlego zostawicie ,,i dacie mu probostwo,,,

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Miasto planuje zakup kolejnego „elektryka”

Miasto Suwałki w najbliższych latach zainwestuje w infrastrukturę komunikacyjną...

Chciałabym zobaczyć wszystkie „światy”. Wywiad z Anetą Stabińską, fotografką z Sejn

Aneta Stabińska swoją wieloletnią pasję zmieniła w zawód, ostatnio...

Warszawa bez mięsa – czy Suwałki mogą być następnym miastem?

W ostatnich dniach głośno zrobiło się o raporcie organizacji...

Unikatowy kompleks cmentarzy może zostać pomnikiem historii. Wreszcie będzie tam porządek?

Stan kompleksu cmentarzy siedmiu wyznań w Suwałkach pozostawia wiele...