Sobota Teatralna w obiektywie

0
593

Młodzi aktorzy suwalskiego Teatru Efemerycznego oraz Fabryki Monodramów wraz z reżyser Jolantą Hinc-Mackiewicz zaprosili publiczność w sobotę, 22 października na premierę dwóch spektakli pt.: „Obłęd” oraz „Zabrali mnie w nocnej koszuli na Sybir”.

Jako pierwsza na dużej scenie Suwalskiego Ośrodka Kultury wystąpiła Martyna Kleszczewska, laureatka Złotej Igły na XII Festiwalu Teatrów Małych w Ostrołęce. Młoda aktorka za spektakl „Bez mojej zgody” w reżyserii Jolanty Hinc-Mackiewicz została uhonorowana najwyższą nagrodą. Srebrnej Igły nie otrzymał żaden z uczestników. Kolejnym wyróżnieniem była Brązowa Igła. Martyna Kleszczewska była najmłodszą uczestniczką przeglądu.

Tym razem publiczność w SOK zobaczyła ją w roli 15-letniej dziewczyny, która wraz z matką i bratem trafia na Sybir. Spektakl „Zabrali mnie w nocnej koszuli na Sybir” został oparty na wspomnieniach zesłańców.

„Obłęd” w wykonaniu aktorów Teatru Efemerycznego to sztuka skonstruowana na bazie „opowieści o bezsensie świata, o zagrożeniu i rywalizacji”. Muzykę do spektaklu skomponował Oskar Jakubanis.

Fot. Niebywałe Suwałki – Marcin Tylenda oraz Piotr Kopciał

Leave a Reply