Areszt Śledczy włączył się w kampanię Białej Wstążki

- Reklama -

Areszt Śledczy w Suwałkach tradycyjnie, już od 7 lat, jest aktywnym partnerem działań kampanii Biała Wstążka – ogólnoświatowego ruchu mężczyzn na rzecz przeciwdziałania przemocy wobec kobiet. Hasło VII edycji suwalskiej kampanii Białej Wstążki brzmi „ Źródłem mocy – rodzina bez przemocy”.

Źródło: AŚ, Małgorzata Błażewicz

Funkcjonariusze Aresztu Śledczego w Suwałkach od września 2016 uczestniczyli w spotkaniach zespołu pracującego nad organizacją tegorocznej kampanii Białej Wstążki. Koordynatorem suwalskiej akcji jest Kazimierz Walijewski. Wspólnie z nim planowali działania, opracowywali harmonogram  przedsięwzięć. W akcję, obok funkcjonariuszy pełniących służbę w areszcie, włączyli się również skazani odbywający kary pozbawienia wolności w suwalskiej  jednostce. Osadzeni wykonali na rzecz akcji 7 tysięcy białych wstążek. W tej grupie byli także skazani za stosowanie przemocy wobec swoich bliskich – żon, partnerek, dzieci lub rodziców.

W dniu 25.11.2016 funkcjonariusze naszej jednostki brali udział w uroczystym rozpoczęciu VII suwalskiej edycji Białej Wstążki w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej. W ramach kampanii funkcjonariusze włączą się w happening „Biała róża dla kobiety” – akcję wręczania kobietom białych róż jako symbolu szacunku wobec nich. W grudniu wychowawcy będą prowadzili warsztaty edukacyjne dotyczące przemocy dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich.

W Areszcie Śledczym w Suwałkach na bieżąco podejmowane są działania mające na celu pracę ze sprawcami przemocy domowej. W ramach resocjalizacji skazani odbywający kary pozbawienia wolności za stosowanie przemocy domowej obejmowani są przez wychowawców i psychologów specjalistycznymi oddziaływaniami. Kierowani są na zajęcia korekcyjno – edukacyjne „Duluth” i „Stop przemocy – Druga szansa”. Wychowawcy i psycholodzy prowadzą także zajęcia Trening Zastępowania Agresji ART. Ponadto Areszt Śledczy w Suwałkach, na mocy podpisanych porozumień, współpracuje między innymi z PCPR, MOPS i CPR. Pracownicy tych instytucji od lat włączają się w resocjalizację osadzonych w suwalskim areszcie, prowadząc zajęcia z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Przeczytaj więcej
Powiązane

Ocieplenie klimatu, świerszcze na stołach, przemysłowe hodowle. Suwalscy weganie zapraszają do rozmów

W ostatnich latach Unia Europejska podejmuje kontrowersyjne decyzje dotyczące...

Chciałabym zobaczyć wszystkie „światy”. Wywiad z Anetą Stabińską, fotografką z Sejn

Aneta Stabińska swoją wieloletnią pasję zmieniła w zawód, ostatnio...

Warszawa bez mięsa – czy Suwałki mogą być następnym miastem?

W ostatnich dniach głośno zrobiło się o raporcie organizacji...

Unikatowy kompleks cmentarzy może zostać pomnikiem historii. Wreszcie będzie tam porządek?

Stan kompleksu cmentarzy siedmiu wyznań w Suwałkach pozostawia wiele...
Exit mobile version