Masz okulary, z których nie korzystasz? Oddaj je. Trwa akcja „Okulary dla Afryki”

0
354
Fot. Maisner Mark, all-free-download.com

Salon „Visus Optyk” w Suwałkach zaprasza do przyłączenia się do akcji „Okulary dla Afryki”. Do zakończenia zbiórki zostało tylko kilka dni – akcja trwa do 30 listopada.

– Jeśli w trakcie świątecznych porządków trafiłeś na jakieś stare okulary swoje, babci czy dziecka nie wyrzucaj ich tylko przyślij (przynieś) do Centrum Dobrego Widzenia VISUS OPTYK w Suwałkach przy ul. T. Kościuszki 32/2. Nie ważne, ile mają lat i jak bardzo są już niemodne. Mogą to być również okulary przeciwsłoneczne – zachęca Barbara Pakuła, optometrystka z „Visus Optyk” i Centrum Dobrego Widzenia laureatka konkursu „bizneSÓWKI”. Wszystkie okulary zostaną przekazane następnie Fundacji Dzieci Afryki. Potrzebne są okulary korekcyjne, tzw. „plusy” i „minusy”.

W poprzedniej edycji w salonach optycznych w całej Polsce udało się zebrać ponad 6 tysięcy sztuk okularów. Trafiły do Tanzanii, Kamerunu, Ugandy i do innych afrykańskich krajów.

Zbiórka zarejestrowana jest w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji pod numerem 2016/47/OR i trwa do 30 listopada 2016 r.

Leave a Reply