Mężczyzna ofiarą? Coraz częściej

- Reklama -

Co zrobić, by za kilka lub kilkanaście lat role się nie odwróciły i nie trzeba było organizować kampanii przeciwko przemocy kobiet wobec mężczyzn? W świecie, który pędzi jak szalony, to pytanie stawiają sobie również organizatorzy suwalskiej edycji akcji „Biała Wstążka”.

Kampania „Biała Wstążka” organizowana jest w Suwałkach od 2010 roku. To już siódma edycja akcji, której celem jest walka z przemocą wobec kobiet oraz wszelkim przejawom dyskryminacji. Zdaniem Kazimierza Walijewskiego, koordynatora kampanii, mimo tylu lat pracy – organizacji kampanii, do zrobienia jest nadal dużo. – Wielu mężczyzn występuje przeciwko przemocy wobec kobiet, ich nie widać, pokazywani są mordercy, gwałciciele – tłumaczył podczas piątkowej (21.11) inauguracji kampanii w PWSZ w Suwałkach Kazimierz Walijewski, dodając, że promowane wzorce mogą okazać się bronią obosieczną. Zdaniem koordynatora, gdy nie uczy się czułości, empatii, wrażliwości, a promuje wzorce negatywne, skutki mogą być opłakane. A role mogą się odwrócić. Coraz głośniej mówi się o przypadkach przemocy kobiet wobec mężczyzn, która może przyjmować wiele form.

bialawstazka2– Przemoc jest nie tylko fizyczna, może być psychiczna lub ekonomiczna – wymienia Walijewski, tłumacząc, że ta ostatnia forma doskonale widoczna jest choćby w przypadku słabego poziomu ściągalności alimentów w Polsce. – Płaci około 20-23 proc. zobowiązanych przez sądy. Fundusz alimentacyjny nie jest dla wszystkich, ma ograniczenia, poza tym przez ostatnie 11 lat nie przeprowadzono w nim rewaloryzacji – dodaje koordynator akcji.

W ramach suwalskiej edycji „Białej Wstążki” odbędą się m.in.: warsztaty edukacyjne dla młodzieży i dorosłych, akcja wręczania białych róż kobietom na ulicy Chłodnej, wieczór poetycko-muzyczny, a także konkurs literacki, którego rozstrzygnięcie nastąpi 16 grudnia. Z tego też powodu suwalskie obchody są dłuższe. Harmonogram do pobrania TUTAJ.

Spot wykorzystywany w ramach tegorocznej „Białej Wstążki”:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Przeczytaj więcej
Powiązane

Chciałabym zobaczyć wszystkie „światy”. Wywiad z Anetą Stabińską, fotografką z Sejn

Aneta Stabińska swoją wieloletnią pasję zmieniła w zawód, ostatnio...

Warszawa bez mięsa – czy Suwałki mogą być następnym miastem?

W ostatnich dniach głośno zrobiło się o raporcie organizacji...

Unikatowy kompleks cmentarzy może zostać pomnikiem historii. Wreszcie będzie tam porządek?

Stan kompleksu cmentarzy siedmiu wyznań w Suwałkach pozostawia wiele...

„Samochód dla ludu” wybierany najczęściej

Z roku na rok rośnie liczba pojazdów rejestrowanych w...
Exit mobile version