Muzyka z serialu „Czas honoru” w OiFP. Wygraj zaproszenie

Data:

- Reklama -

Muzykę z serialu „Czas honoru” w wykonaniu Chóru i Orkiestry Opery i Filharmonii Podlaskiej i solistów: Kai Mianowanej i Krzysztofa Iwaneczko z narracją aktorów serialu: Antoniego Pawlickiego i Agnieszki Więdłochy usłyszymy w piątkowy wieczór w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku.

W piątek o godz. 14.00 spotkamy się z serialowymi Leną i Jankiem, czyli Agnieszką Więdłochą i Antonim Pawlickim, solistami oraz z Bartoszem Chajdeckim, autorem muzyki, w przestrzeni Restauracji „Forma”. Spotkanie będzie dla otwarte dla publiczności.

11_listopada_druk-01Serial TVP „Czas honoru” to superprodukcja, która od pierwszej odsłony podbiła serca widzów. Obok fascynującej historii, emocje wywołuje niezwykła muzyka, którą na potrzeby serialu napisał Bartosz Chajdecki. Muzyk swoją przygodę z komponowaniem rozpoczął w wieku 12 lat i jest dziś uważany za jednego z najciekawszych polskich kompozytorów młodego pokolenia. Muzyka do „Czasu honoru” była nominowana do prestiżowej nagrody IFMCA (Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków Muzyki Filmowej) w kategorii „Najlepsza muzyka do serialu telewizyjnego”. Agencja Fonograficzna Polskiego Radia zdecydowała się także wydać muzykę na płycie CD.

Kwestią czasu była obecność tego repertuaru na salach koncertowych i podczas znaczących wydarzeń. Melodie z serialu zabrzmiały na żywo m.in. podczas 4. Festiwalu Muzyki Filmowej oraz w 71. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Teraz także białostoccy widzowie będą mogli wziąć udział w tym przejmującym koncercie, w rocznicę uzyskania przez Polskę niepodległości najpiękniejsze melodie z „Czasu honoru” zabrzmią w wykonaniu Chóru i Orkiestry OiFP. Jako soliści wystąpią: Kaja Mianowana (odtwórczyni roli Christine Daaé i Meg Giry z „Upiora w operze”) oraz Krzysztof Iwaneczko (laureata telewizyjnego show The Voice of Poland). Partie narracyjne gościnnie poprowadzą aktorzy z serialu „Czas honoru” – Antoni Pawlicki i Agnieszka Więdłocha, którzy będą recytować poezję, m.in. Z. Herberta, K.K. Baczyńskiego, K.I. Gałczyńskiego.

W piątek, 11 listopada 2016  o  godz. 19.00 na dużej scenie OiFP usłyszymy muzykę z serialu.

Aby wygrać zaproszenie dla 2 osób na ten koncert, wystarczy odpowiedzieć prawidłowo na pytanie: Do jakich filmów dotyczących ważnych postaci lub wydarzeń z historii Polski muzykę skomponował Bartosz Chajdecki (wymień minimum 3)? Odpowiedzi (wraz z imieniem i nazwiskiem do rezerwacji) prosimy przesyłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Przeczytaj więcej
Powiązane

Koncert „Duety na dwa flety” w OiFP

W piątkowy wieczór przy Podleśnej w Białymstoku Orkiestrę Opery...

U źródeł kultury – koncert symfoniczny w OiFP

Piątkowy koncert symfoniczny (27 września o godz. 19.00) w...

Recital fortepianowy Mariusza Ciołko w OiFP

Opera i Filharmonia Podlaska w Białymstoku zaprasza w piątek,...

W OiFP koncert dyplomantów Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina

Opera i Filharmonia Podlaska zaprasza w piątek, 5 kwietnia...
Exit mobile version