Powstaje wystawa o suwalskim wolontariacie. Prześlij zdjęcia

0
228

Centrum Aktywności Społecznej „Pryzmat” w ramach projektu „Dzielmy się sobą” przygotowuje mobilną wystawę na temat wolontariatu w suwalskich szkołach i placówkach oświatowych. Wystawa zostanie przygotowana w formie 10 roll-upów, na których znajdą się opisy działań podejmowanych przez młodzież, zdjęcia oraz definicje wolontariatu i wolontariusza.

Źródło: Anna Ruszewska

Wystawa poświęcona będzie szeroko rozumianemu wolontariatowi, ma więc prezentować wolontariuszy przy ich pracy, ukazywać ich zaangażowanie i chęć pomocy potrzebującym, a także promować suwalskie szkoły i placówki oświatowe współpracujące z wolontariuszami. Każdy będzie mógł zapoznać się z samą ideą wolontariatu, i zobaczyć w jakich miejscach potrzebni są wolontariusze.

– Organizowana przez „Pryzmat” wystawa wpisuje się w ogłoszony przez Minister Edukacji Narodowej Annę Zalewską ogłoszony rok szkolny 2016/17 Rokiem Wolontariatu. Wystawa ma na celu pokazanie i propagowanie wolontariatu, który ma w sobie dużo pozytywnej energii i niesie ze sobą wiele satysfakcji, jednak nie zawsze ten pozytywny, radosny obraz jest dostrzegany. Za jej pośrednictwem chcemy pokazać jak barwny, różnorodny i radosny może być szkolny wolontariat – tłumaczy Anna Ruszewska.

Uroczyste otwarcie wystawy odbędzie się w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Wolontariusza – dnia 5 grudnia 2016 r. w Suwałkach. Następnie wystawa zostanie zaprezentowana w szkołach i placówkach oświatowych, NGO-sach i placówkach organizacyjnych Miasta Suwałki.

Każda szkoła i placówka oświatowa może przesłać krótki opis działań wolontarystycznych prowadzonych na terenie reprezentowanej szkoły (3 – 4 zdania) oraz 4 zdjęcia podpisane wg wzoru (przykładowo):

Zdjęcie
Spartakiada Osób Niepełnosprawnych

Zdjęcia wraz z opisem należy przesłać na adres: wolontariat@pryzmat.org.pl. Ostateczny termin upływa dnia 21 listopada 2016 r. o godz. 16.00.

Przesłanie zdjęć jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na udostępnienie wizerunku osób znajdujących się na zdjęciu.

Zadanie jest współfinansowane ze środków otrzymanych z Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Leave a Reply