Suwalscy karatecy przywieźli dwa medale Mistrzostw Polski

W sobotę, 12 listopada w Szczecinku odbyły się XXVII Mistrzostwa Polski Młodzieżowców Karate Kyokushin. W zawodach wystartowało 122 zawodników z 35 klubów karate z całej Polski. Suwalski Klub Karate Kyokushin reprezentowało trzech zawodników: Michał Karpowicz, Damian Biłbak i Daniel Biłbak.

Źródło: Marek Krejpcio

Zawodnicy startowali w przedziale wiekowym 18 – 21 lat.  Damian Biłbak wygrał wszystkie swoje pojedynki i został Mistrzem Polski w kategorii kumite młodzieżowców do 65 kg.

– Damian po raz pierwszy wystartował na imprezie w tym przedziale wiekowym, zostając Mistrzem potwierdził tylko swój potencjał, jako zawodnika – komentuje Marek Krejpcio z Suwalskiego Klubu Karate Kyokushin.

Drugi medal zdobył Michał Karpowicz, zajął 3 miejsce w kata młodzieżowców. Michał po raz drugi stanął na podium młodzieżowców w konkurencji kata, potwierdzając tym samym, że jest jednym z czołowych zawodników kata w kraju.

Trzeci zawodnik – Daniel Biłbak wrócił bez medalu. – Związane jest to z kontuzją odniesioną podczas Reso Gali Karate, która odbyła się tydzień wcześniej w Suwałkach. Z powodu niewyleczonej stopy, Daniel musiało zrezygnować z walk kontaktowych – dodaje Marek Krejpcio.

Damian i Daniel wystartowali też w kategorii kata. Damian zajął czwarte miejsce, tuż za Michałem, a Daniel był szósty.

W dniach 25-26 listopada sześcioro suwalskich zawodników wystartuje w Bułgarii na Mistrzostwach Europy Kadetów i Młodzieżowców.