Suwalski Klub Karate Kyokushin znów święci triumfy. Młodzi zawodnicy, którzy wystartowali w sobotę, 3 grudnia w Giżycku w Turnieju o Puchar Krainy Wielkich Jezior Mazurskich, zajęli III miejsce drużynowo, a w zmaganiach indywidualnych zdobyli 25 medali.

W zawodach wzięło udział 270 zawodników z 9 klubów. Był to turniej dla dzieci, młodzików, juniorów i seniorów. Z Suwałk w zawodach uczestniczyło aż 51 zawodników w wieku od 7 roku życia.

Suwalscy karatecy zdobyli 7 złotych, 6 srebrnych i 12 brązowych krążków oraz wywalczyli III miejsce drużynowo. Był to przedostatni start suwalskich karateków w tym roku kalendarzowym. Za tydzień w Ciechanowie odbędzie się Puchar Polski Seniorów, Juniorów i Młodzików, na który pojedzie 8 reprezentantów klubu.

Wyniki poniżej:

I miejsca zajęli: Gabriela Hołdyńska – 12-13 lat kat. lekka; Aleksandra Rybacka – 14-15 lat kat. lekka; Aleksandra Mozerys – 16-17 lat; Kacper Radzewicz – 6-7 lat kat. ciężka; Dawid Żegarski – 8-9 lat kat. średnia; Alex Michałowski – 10-11 lat kat. lekka; Witold Borejszo – 12-13 lat lekka.

II miejsca zajęli: Dominika Karpowicz – 12-13 lat kat. lekka; Nikola Markow – 12-13 lat kat. ciężka; Mateusz Bernat – 6-7 lat kat. średnia; Wiktor Grzybczyński – 12-13 lat kat. lekka; Korneliusz Lenczewski – 12-13 lat ciężka; Dominik Stankiewicz – seniorzy kat. średnia.

III miejsca zajęli: Anna Szymańska – 8-9 lat kat. średnia; Kamil Zyskowski – 8-9 lat kat. średnia; Kacper Jagliński – 8-9 lat kat. ciężka; Tomasz Ferenc – 10-11 lat kat. lekka; Jakub Turowski – 12-13 lat kat. ciężka; Piotr Barwicka – 14-15 lat kat. lekka; Agata Gryc – 10-11 lat kat. średnia; Jolanta Płońska – 10-11 lat kat. ciężka; Filip Radecki – 6-7 lat kat. ciężka; Mateusz Karpowicz – 8-9 lat kat. lekka; Kacper Kluczyński – 8-9 lat kat. średnia; Kamil Czujkowski – 10-11 lat kat. ciężka.