Bojerowcy na podium

W weekend 25-26.02 zawodnicy UKŻ GROT Suwałki uczestniczyli w ostatnich regatach bojerowych w trwającym sezonie zimowym – rywalizacja zakończyła się sukcesami dla suwalskich żeglarzy.

Maciek Chmielewski zdobył pierwsze miejsce i wygrał swoje pierwsze regaty w klasie DN Junior, zaś Kuba Krynicki zdobył drugie miejsce – pierwsze podium bojerowe. Mateusz Wasilewski zakończył rywalizację na drugiej pozycji w klasie Ice Optimist i tym samym wrócił ze swoim pierwszym pucharem w karierze żeglarskiej.

Memoriał Henryka Aniołkowskiego i Józefa Nowickiego rozgrywany w Okartowie na jeziorze Śniardwy odbywał się w ekstremalnych warunkach pogodowych. W sobotę wiatr regularnie wiał z prędkością powyżej 10 m/s, maksymalny poryw w trakcie burzy śnieżnej to 20 m/s.

O bezpieczeństwo, formę i taktykę zawodników (a więc są „ojcami” sukcesu) dbali trenerzy UKŻ Grot Suwałki: Maciek Tyczkowski i Paweł Cherubin.