Brązowe medale karteków na Carpathia Cup

W sobotę, 11 lutego w Rzeszowie odbyły się Międzynarodowe Zawody Karate Carpathia Cup. W zawodach wystartowało około 500 zawodników, przyjechały silne obsadzone ekipy z 11 państw. Niejednokrotnie na matach można było podziwiać walki aktualnych medalistów Mistrzostw Europy. Nie zabrakło suwalczan.

Źródło: Suwalski Klub Karate Kyokushin

Suwalski Klub Karate wystawił do rywalizacji pięcioro zawodników, zaś shihan Marek Krejpcio pełnił rolę sędziego głównego. Suwałki reprezentowali: Aleksandra Górska, Aleksandra Mozerys, Damian i Daniel Biłbak oraz Krzysztof Alicki.

Suwalczanie wywalczyli trzy brązowe medale. Bez medalu tym razem wrócił Daniel Biłbak, który przegrał swój pierwszy pojedynek z wicemistrzem Europy seniorów z Ukrainy, który został zwycięzcą zawodów.

Aleksandra Mozerys także przegrała w swojej pierwszej walce, z zawodniczką z Litwy.

Damian Biłbak wygrał pierwszą walkę z Węgrem, w drugim pojedynku spotkał się z Mistrzem Europy Młodzieżowców ze Szwajcarii. Mistrz Europy pokazał swoją przewagę, Damian przegrywając, zajął trzecie miejsce w kategorii seniorów do 65 kg.

Drugi brązowy medal zdobyła Aleksandra Górska w kategorii + 65 kg juniorek. W pierwszym pojedynku wygrała z Węgierką, w drugim uległa po dwóch dogrywkach zawodniczce z Litwy.

Trzeci medal brązowy zdobył Krzysztof Alicki w kategorii juniorów do 60 kg. Po wygranej pierwszej walce przegrał w drugim pojedynku z zawodnikiem ze Słowacji.