RESO Suwałki Football League: Salag z tytułem mistrza

Data:

RESO Suwałki Football League – rozgrywki amatorskiej halowej piłki nożnej sezonu 2016 / 2017 dobiegły końca. Mistrzem został SALAG, który w ostatnim spotkaniu przypieczętował końcowy sukces skromnym zwycięstwem 1:0 na AQUAEL-em.

Autor: Michał Paruch, OSiR Suwałki

Ostatnią kolejkę RESO Suwałki Football League rozpoczęło spotkanie POLONIA FUTSAL – AUTO WIGRY. Niezwykle wyrównane i ciekawe spotkanie, które było preludium do najważniejszych rozstrzygnięć wieczoru, zakończyło się sprawiedliwym remisem. Stroną przeważającą były AUTO WIGRY, ale zabrakło skuteczności.

W drugim spotkaniu na parkiet wybiegli zawodnicy EUROMASTER GNIEDZIEJKO i UKS – RUTKA RESTAURACJA KALINKA. EUROMASTER, mający szansę na końcowy triumf, musiał wygrać i czekać na rozstrzygnięcia w kolejnych spotkaniach. Dość niespodziewanie spotkanie przebiegało pod dyktando drużyny z Rutki – Tartak, która rozgrywała bardzo mądre zawody. Dwie kontry zakończył bramkami Mateusz Knoch i do przerwy „RUTKA” wybiła z głowy mistrzostwo „żółto – niebieskim”. Co prawda zaraz po przerwie czternaste trafienie w lidze uzyskał Adrian Łejmel, ale podopieczni Marcina Czyżyka zagrali bardzo dobrze w obronie, wyprowadzając przy tym zabójcze i niezwykle skuteczne kontry. EUROMASTER atakował, a bramki zdobywała RUTKA. Trzy szybkie kontry i wiadomo było, że EUROMASTER nie miał szans na mistrzostwo, a porażka mogła spowodować spadek na trzecie miejsce w końcowej klasyfikacji. „Żółto – niebiescy” w końcówce zdobyli jeszcze dwie bramki, ale okazało się, że to wszystko, na co było ich stać tego wieczoru. EUROMASTER, grający widowiskową piłkę przez całe rozgrywki, udowodnił po raz kolejny, że nie radzi sobie z presją i zaprzepaścił swoją szansę na zwycięstwo w końcowej klasyfikacji.

Znając wynik tego spotkania, z nadziejami wychodzili na parkiet zawodnicy 14 DYWIZJONU, którzy zagrali z PECEM. Zanim jednak doszło do tego pojedynku, licznie zgromadzona publiczność obejrzała spotkanie AR – TIR – RODZICE i TRENERZY AP WIGRY SUWAŁKI. Swoją niemoc przełamali „RODZICE” i rozgrywki zakończyli na szóstej pozycji, pewnie pokonując AR – TIR. Dwie bramki – obie z rzutów wolnych, zdobył Kamil Lauryn. Szczególnie drugie trafienie było niezwykłej urody, piłka po uderzeniu Kamila wylądowała w samym okienku bramki AR-TIRU.

Dwa kolejne spotkania miały zadecydować o Mistrzostwie RSFL w sezonie 2016 / 2017. Najpierw PEC zagrał z 14 DYWIZJONEM. „Wojskowi”, znając wynik spotkania EUROMASER wiedzieli, że zwycięstwo da im co najmniej tytuł V-ce Mistrza, a w przypadku porażki SALAGU, który podejmował AQUAEL, nawet końcowy triumf. „Wojskowi” nie dali PECowi najmniejszych szans i wysoko zwyciężyli 6:1. Dwie bramki w tym spotkaniu zdobył Dawid Dorochowicz, który próbował jeszcze walczyć o koronę króla strzelców. Dwa trafienia to było jednak zdecydowanie za mało i końcową klasyfikację Dawid skończył na czwartym miejscu z dwunastoma trafieniami. W tym momencie 14 Dywizjon zrównał się punktami z SALAGIEM i liczył na potknięcie dotychczasowego lidera.

Spotkanie SALAG – AQUAEL wzbudzało ogromne emocje. Pierwsze dwanaście minut to zacięta walka, bez zdecydowanej przewagi którejkolwiek ze stron. Bezbramkowy remis, który widniał na tablicy po pierwszej połowie zapewniał tytuł SALAGOWI. AQUAEL nie zamierzał jednak „Bialo – czerwonym” zadania ułatwiać i na drugą połowę wyszedł jeszcze bardziej zmobilizowany. W szóstej minucie coraz bardziej nerwowego spotkania Damian Żołobko za brzydki faul otrzymał żółtą kartkę i SALAG został postawiony pod ścianą. Dwie minuty gry w osłabieniu mogły zaważyć na porażce. Niestety, nieodpowiedzialnie zachował się Adrian Piekarski, który nie mogąc pogodzić się z decyzją sędziego, wyrzucił piłkę. Za niesportowe zachowanie ukarany został żółtą kartką i wyrównał siły. Młodej drużynie AQUAELU puściły nerwy. Grając „trzech na trzech” jeszcze skończyło się na 0:0, ale po chwili faulował Tomasz Rytelewski, a żółta kartka przesądzała właściwie losy spotkania. Tym bardziej, że za chwilę trafił Bartosz Gużewski i SALAG objął prowadzenie. A AQUAEL dostał kolejną żółtą kartkę i spotkanie kończył w osłabieniu. SALAG dograł spokojnie końcówkę i sięgnął po tytuł Mistrza RESO Suwałki Football League sezonu 2016 / 2017.

W ostatnim spotkaniu AGRODEALER rozbił ALBATROS RACZKI. Cztery bramki dla „Czerwono – czarnych” strzelił Piotr Gwaj, czym przypieczętował triumf w klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców ligi. Piotrek zakończył rozgrywki z 19 trafieniami i o pięć goli wyprzedził kolegę z drużyny – Wojciecha Mickiewicza oraz Adriana Łejmela z drużyny EUROMASTER GNIEDZIEJKO.

W piątek 17 lutego odbędzie się oficjalne zakończenie RESO Suwałki Football League – Gala Mistrzów. Początek wydarzenia o godzinie 20:00 w Piwiarni WARKA, ul. Chłodna 1.

Wyniki XI (ostatniej) kolejki RESO Suwałki Football League:
18:30 POLONIA FUTSAL – AUTO WIGRY 1:1 (0:0): D. Ostaszewski – W. Czereszewski
19:00 EUROMASTER GNIEDZIEJKO – UKS RUTKA – TARTAK RESTAURACJA KALINKA 3:5 (0:2): A. Łejmel, S. Kunicki 2 – M. Knoch 3, T. Babkowski, T. Stasiński
AR – TIR – RODZICE i TRENERZY AP WIGRY SUWAŁKI 1:3 (1:2): M. Tumialis (k) – D. Koncewicz, K. Lauryn 2
PEC – 14 DYWIZJON 1:6 (1:2): Ł. Ołowniuk – T. Jarząbski 2, D. Dorochowicz 2, R. Saładonis, A. Wyszyński
SALAG – AQUAEL 1:0 (0:0): B. Gużewski, ż D. Żołobko – A. Piekarski, T. Rytelewski, D. Parafinowicz
AGRODEALER – ALBATROS RACZKI 5:1 (2:0): P. Gwaj 4, W. Mickiewicz – R. Stojanowski