Reklama

Za nami siódmy bieg o Puchar Bieguna Zimna (foto)

Data:

- Reklama -

 

Po rocznej przerwie, 11 lutego do Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „Szelment”, specjalizującego się przede wszystkim w narciarstwie zjazdowym, powrócił Pucharu Bieguna Zimna w narciarstwie biegowym.

Autor: Janusz Andruczyk

Trasa zawodów, pętla 1500 m, została zlokalizowana obok jednego ze stoków zjazdowych (trasa „niebieska”, w przeszłości przeprowadzono tam Młodzieżowe Mistrzostwa Polski) i należała do wymagających, a dla niektórych z ponad osiemdziesięciorga startujących – nawet nieco ponad możliwości. Choć to impreza rekreacyjna, to na trasach zobaczyliśmy kilka interesujących pojedynków.

Wśród kobiet zwyciężyła, powracająca do zdrowia, Emilia Romanowicz z UKS Puszcza Supraśl. Rywalkom nie dała żadnych szans, ale z przyjemnością patrzyło się na jej ściganie się z mężczyznami. Tu natomiast prym wiódł klan Ciborowskich z KS Seba-Sport Pisz. Od samego początku nadawali ton zawodom i między sobą rozegrali sprinterski finisz.

W kategoriach młodzieżowych na szczególną uwagę zasługuje pojedynek czterech juniorów D (UKS Hubal Białystok) ze swoją koleżanką klubową Hanną Popko. Na finiszu tylko Paweł Żynel był o 0,49 sek. szybszy od dziewczyny. Świetny i zwycięski pojedynek stoczył Szymon Szczykowski z UKS Puszcza Supraśl z koalicją Hubalczyków w juniorze C. W tej kategorii wiekowej dobrze wypadła Aleksandra Siemieniuk / I miejsce, juniorka C/ z Puszczy Supraśl, a bardzo mądrze taktycznie pojechała Iza Pieńczykowska z Hubala, która zajęła drugie miejsce. W juniorze E najmłodszy z klanu Itan Ciborowski z Pisza zdeklasował swoich rywali, a wśród dziewcząt na pochwałę zasługują podopieczni trenera Piotra Zaręby z Malawicz i Starej Kamionki /UKS Start i UKS Orliki.

Tradycyjnie już, bardzo sprawnie poprowadził zawody zespół sędziów z Białegostoku pod przewodnictwem Lecha Szargieja. Dzięki patronatowi Marszałka Woj. Podlaskiego, Zarządu Głównego TKKF, Prezydenta Suwałk oraz Starosty Suwalskiego bieg organizowany przez WOSiR Szelment zaczyna być coraz bardziej popularny i jest już wpisany do kalendarza POZN. Nagrody dla zawodników ufundował również hotel „Loft” z Suwałk.

Fot. S. Roziewski, J. Andruczyk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Najlepsi szkolili się pod okiem Medalistów Mistrzostw Europy oraz Świata w Narciarstwie Wodnym

Szkolenie z narciarstwa wodnego to nie tylko ekscytująca przygoda,...

Ty śpisz, oni biegają. Patrycja Bereznowska i inni na bulwarach

Już w czwartek, 3 czerwca na suwalskich bulwarach zostaną...

Zmiany w WOSiR „Szelment”. Paweł Żuk odwołany

Dotychczasowy prezes WOSiR "Szlement", Paweł Żuk został odwołany ze...