Reklama

Pierwszy przetarg na remont „starej łaźni” jeszcze w tym roku (wizualizacje)

Data:

- Reklama -

Budynek, który docelowo będzie pełnić funkcję wystawienniczo-magazynową, to jedna z atrakcji nowych bulwarów nad Czarną Hańczą. Remont „starej łaźni” w Suwałkach może kosztować nawet 7 mln złotych. Prace na początkowym etapie suwalski samorząd sfinansuje z własnych środków.

„Stara łaźnia” to historyczny obiekt, który początkowo miał zostać zrównany z ziemią. Po ponownym przeanalizowaniu jego stanu technicznego, okazało się jednak, że wciąż może być przydatny. Więcej: Centrum Sztuki Współczesnej w „starej łaźni”? Chcieli „zburzyć” historięW starej łaźni miały być wystawy. Teraz zostanie zburzona. W procesie rewitalizacji suwalskich bulwarów nadrzecznych „stara łaźnia” znajdzie swoje miejsce jako obiekt wystawienniczy – zostanie tam przeniesione Centrum Sztuki Współczesnej, zlokalizowane obecnie w kamienicy przy ul. Kościuszki.

– Mamy już opracowaną dokumentację na remont tego obiektu. W tym roku najprawdopodobniej przystąpimy do I etapu remontu budynku – tłumaczy Kamil Sznel z Biura Prezydenta Suwałk, dodając, że ten etap zakończy się wykonaniem tzw. stanu surowego.

Rewitalizacja będzie procesem kosztownym, dlatego suwalski samorząd poszukuje środków zewnętrznych. Na wykonanie początkowych prac w tegorocznym budżecie zarezerwowana została kwota w wysokości 2 mln złotych.

– Dodatkowo, złożyliśmy projekt na budowę bulwarów do programu Polska – Białoruś – Ukraina. Przeszedł on wstępną ocenę i zakwalifikował się do dalszej części postępowania. W maju lub czerwcu dowiemy się, czy udało się nam pozyskać środki finansowe na tę inwestycję – podkreśla Kamil Sznel.

Inwestycja obejmie częściową rozbiórkę budynku, podpiwniczenie go, odbudowę, wyposażenie we wszelkie instalacje i dostosowanie do potrzeb użytkowania.

Poniżej wizualizacje elewacji starej łaźni:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Tężnia nie zostanie rozbudowana. Kosztowała ponad pół miliona złotych

Już od momentu montażu tężni solankowej na bulwarach nad...

Trwa montaż tężni solankowej na suwalskich bulwarach

Ta inwestycja, wybrana w głosowaniu na Suwalski Budżet Obywatelski...

Dziewięć firm zainteresowanych parkiem sensorycznym

Projekt, który został zainaugurowany w marcu tego roku, zakłada...

SOK zbiera zgłoszenia od wystawców na Majówkę Społeczną

Suwalski Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału...