Reklama

Pierwszy przetarg na remont „starej łaźni” jeszcze w tym roku (wizualizacje)

Data:

- Reklama -

Budynek, który docelowo będzie pełnić funkcję wystawienniczo-magazynową, to jedna z atrakcji nowych bulwarów nad Czarną Hańczą. Remont „starej łaźni” w Suwałkach może kosztować nawet 7 mln złotych. Prace na początkowym etapie suwalski samorząd sfinansuje z własnych środków.

„Stara łaźnia” to historyczny obiekt, który początkowo miał zostać zrównany z ziemią. Po ponownym przeanalizowaniu jego stanu technicznego, okazało się jednak, że wciąż może być przydatny. Więcej: Centrum Sztuki Współczesnej w „starej łaźni”? Chcieli „zburzyć” historięW starej łaźni miały być wystawy. Teraz zostanie zburzona. W procesie rewitalizacji suwalskich bulwarów nadrzecznych „stara łaźnia” znajdzie swoje miejsce jako obiekt wystawienniczy – zostanie tam przeniesione Centrum Sztuki Współczesnej, zlokalizowane obecnie w kamienicy przy ul. Kościuszki.

– Mamy już opracowaną dokumentację na remont tego obiektu. W tym roku najprawdopodobniej przystąpimy do I etapu remontu budynku – tłumaczy Kamil Sznel z Biura Prezydenta Suwałk, dodając, że ten etap zakończy się wykonaniem tzw. stanu surowego.

Rewitalizacja będzie procesem kosztownym, dlatego suwalski samorząd poszukuje środków zewnętrznych. Na wykonanie początkowych prac w tegorocznym budżecie zarezerwowana została kwota w wysokości 2 mln złotych.

– Dodatkowo, złożyliśmy projekt na budowę bulwarów do programu Polska – Białoruś – Ukraina. Przeszedł on wstępną ocenę i zakwalifikował się do dalszej części postępowania. W maju lub czerwcu dowiemy się, czy udało się nam pozyskać środki finansowe na tę inwestycję – podkreśla Kamil Sznel.

Inwestycja obejmie częściową rozbiórkę budynku, podpiwniczenie go, odbudowę, wyposażenie we wszelkie instalacje i dostosowanie do potrzeb użytkowania.

Poniżej wizualizacje elewacji starej łaźni:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Suwałki zrealizują zielone inwestycje za prawie 1 mln euro

Miasto Suwałki oraz suwalskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji (PWiK)...

Po koncercie TVP – wydeptana trawa i ukruszone krawężniki

Po koncercie "Razem dla bezpiecznych granic" transmitowanym przez TVP,...

Kiedy tężnia?

W kwietniu informowaliśmy o tym, że Suwałki zyskają kolejną...

Olbrzymia scena na bulwarach i koncert „Razem dla bezpiecznych granic”. W tle afera wizowa

W niedzielę, 17 września, na bulwarach nad Czarną Hańczą...