Reklama

Pierwszy przetarg na remont „starej łaźni” jeszcze w tym roku (wizualizacje)

Data:

- Reklama -

Budynek, który docelowo będzie pełnić funkcję wystawienniczo-magazynową, to jedna z atrakcji nowych bulwarów nad Czarną Hańczą. Remont „starej łaźni” w Suwałkach może kosztować nawet 7 mln złotych. Prace na początkowym etapie suwalski samorząd sfinansuje z własnych środków.

„Stara łaźnia” to historyczny obiekt, który początkowo miał zostać zrównany z ziemią. Po ponownym przeanalizowaniu jego stanu technicznego, okazało się jednak, że wciąż może być przydatny. Więcej: Centrum Sztuki Współczesnej w „starej łaźni”? Chcieli „zburzyć” historięW starej łaźni miały być wystawy. Teraz zostanie zburzona. W procesie rewitalizacji suwalskich bulwarów nadrzecznych „stara łaźnia” znajdzie swoje miejsce jako obiekt wystawienniczy – zostanie tam przeniesione Centrum Sztuki Współczesnej, zlokalizowane obecnie w kamienicy przy ul. Kościuszki.

– Mamy już opracowaną dokumentację na remont tego obiektu. W tym roku najprawdopodobniej przystąpimy do I etapu remontu budynku – tłumaczy Kamil Sznel z Biura Prezydenta Suwałk, dodając, że ten etap zakończy się wykonaniem tzw. stanu surowego.

Rewitalizacja będzie procesem kosztownym, dlatego suwalski samorząd poszukuje środków zewnętrznych. Na wykonanie początkowych prac w tegorocznym budżecie zarezerwowana została kwota w wysokości 2 mln złotych.

– Dodatkowo, złożyliśmy projekt na budowę bulwarów do programu Polska – Białoruś – Ukraina. Przeszedł on wstępną ocenę i zakwalifikował się do dalszej części postępowania. W maju lub czerwcu dowiemy się, czy udało się nam pozyskać środki finansowe na tę inwestycję – podkreśla Kamil Sznel.

Inwestycja obejmie częściową rozbiórkę budynku, podpiwniczenie go, odbudowę, wyposażenie we wszelkie instalacje i dostosowanie do potrzeb użytkowania.

Poniżej wizualizacje elewacji starej łaźni:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Miasto planuje zakup kolejnego „elektryka”

Miasto Suwałki w najbliższych latach zainwestuje w infrastrukturę komunikacyjną...

Tężnia nie zostanie rozbudowana. Kosztowała ponad pół miliona złotych

Już od momentu montażu tężni solankowej na bulwarach nad...

Trwa montaż tężni solankowej na suwalskich bulwarach

Ta inwestycja, wybrana w głosowaniu na Suwalski Budżet Obywatelski...

Dziewięć firm zainteresowanych parkiem sensorycznym

Projekt, który został zainaugurowany w marcu tego roku, zakłada...