Reklama

Przyjmują do Wojsk Obrony Terytorialnej

Data:

- Reklama -

W Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Suwałkach rozpoczęło się przyjmowania wniosków do Wojsk Obrony Terytorialnej w tym do batalionu OT Suwałkach.

Komunikat WKU

Podstawa prawna: Rozporządzenie Ministra Obrony Narodowej z dnia 24 lutego 2017 roku w sprawie powoływania do terytorialnej służby wojskowej i sposobu jej pełnienia (Dz.U.
z dnia 3 marca 2017 r. poz. 465).

Misją Wojsk Obrony Terytorialnej (WOT) – jako piątego, samodzielnego rodzaju sił zbrojnych, będzie obrona i wspieranie lokalnych społeczności w czasie konfliktu zbrojnego, jak również podczas klęsk żywiołowych lub katastrof.

Służba w Wojskach Obrony Terytorialnej to: możliwość wniesienia własnego, obywatelskiego wkładu w system bezpieczeństwa Polski, praca w młodym i opartym na podobnych wartościach zespole (istnieje możliwość zgłoszeń grupowych, które w miarę możliwości będą uwzględniane w doborze miejsc służby),służba w pobliżu miejsca zamieszkania, udział w dynamicznych ćwiczeniach oraz możliwość wykorzystania najwyższej klasy sprzętu, atrakcyjne formy finansowania aktywności.

Wymagania dla kandydatów do Wojsk Obrony Terytorialnej: obywatelstwo polskie, zdolność fizyczną i psychiczną do pełnienia czynnej służby wojskowej, wiek co najmniej osiemnaście lat, niekaralność za przestępstwa umyślne, posiadane wykształcenie: co najmniej podstawowe – w przypadku pełnienia służby na stanowisku służbowym w korpusie szeregowych.

Wynagrodzenie za pełnienie służby w WOT – to około 500 zł miesięcznie (300 zł za dyspozycyjność, 200 zł za udział w dwudniowym szkoleniu weekendowym).

Osoby zainteresowane służbą w Wojskach Obrony Terytorialnej składają „Wniosek o powołanie do terytorialnej służby wojskowej” do Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Suwałkach. Dodatkowe informacje można uzyskać dzwoniąc na numer telefonu 261-347-357 lub z naszej strony internetowej www.suwalki.wku.wp.mil.pl

1 KOMENTARZ

  1. Spokojny sen.Ale, żeby miasto mogło spokojnie spać ktoś musi czuwać. To są służby mundurowe.I wdzięczność im nalezy się. Ale, pamiętajcie-sluzba nie druzba.obowiazki wobec Panstwa i narodu. Zgodność prawna, zgodność stanu faktycznego, zgodność sumienia – które daje znac o sobie….. I to musi być zachowane . Zdolność przewidywania- skutki i następstwa czynu, to podstawa pracy służb mundurowych….
    Powodzenia w tworzeniu wojsk terytorialnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Za żołnierzami 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej szkolenie z wojskami sojuszniczymi

Żołnierze 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej doskonalą swoje umiejętności...

Miasto planuje zakup kolejnego „elektryka”

Miasto Suwałki w najbliższych latach zainwestuje w infrastrukturę komunikacyjną...

Policja szkoli Terytorialsów służących na granicy

W związku z obecną sytuacją na granicy polsko -...

Ruszyła certyfikacja Wojsk Obrony Terytorialnej

Po raz pierwszy w historii naszej armii certyfikację przejdzie...