Reklama

Można zatrudniać więźniów

Data:

- Reklama -

Areszt Śledczy w Suwałkach podejmuje szereg działań mających na celu zachęcenie potencjalnych pracodawców do zatrudniania osadzonych. Z możliwości odpłatnego i nieodpłatnego wykonywania pracy przez skazanych coraz częściej korzystają różni kontrahenci, instytucje i organizacje. W celu promocji zatrudnienia osadzonych funkcjonariusze Aresztu Śledczego w Suwałkach spotkali się w Centrum Trójki w Suwałkach na konferencji z przedstawicielami lokalnych stowarzyszeń i fundacji.

Autor: por. Małgorzata Błażewicz, Areszt Śledczy w Suwałkach

Funkcjonariusze Aresztu Śledczego w Suwałkach w dniu 27 kwietnia wzięli udział w konferencji, która odbyła się w Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych – Centrum Trójki w Suwałkach. Celem konferencji było zwiększenie wiedzy na temat zatrudniania osób pozbawionych wolności wśród przedstawicieli organizacji pozarządowych.

W konferencji, oprócz przedstawicieli stowarzyszeń i fundacji, uczestniczyła także Agnieszka Szyszko – Pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi.

W czasie spotkania funkcjonariusze Aresztu Śledczego w Suwałkach przedstawili założenia programu „Praca dla więźniów”, przekazali informacje na temat procedur związanych z kierowaniem skazanych do pracy oraz omówili liczne korzyści, jakie daje zatrudnienie osoby skazanej. Celem konferencji było także zaprezentowanie potencjału zawodowego osób, które w czasie odbywania kary pozbawienia wolności przechodzą szkolenia zawodowe i przygotowują się do reintegracji na otwartym rynku pracy. Przedstawiciele stowarzyszeń bardzo chętnie uczestniczyli w dyskusji, prezentowali swoje potrzeby i oczekiwania.

Funkcjonariusze Aresztu Śledczego w Suwałkach zwrócili także uwagę na dobrą współpracę pomiędzy suwalską jednostką penitencjarną a kontrahentami zatrudniającymi osadzonych. Podkreślali, że angażowanie skazanych do wykonywania prac społecznych to dobra metoda resocjalizacji. Włączanie więźniów w działania na rzecz fundacji, stowarzyszeń i lokalnych społeczności umożliwia pracodawcy pozyskanie stałych pracowników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Włócznia Jaćwingów: Znamy laureatów – w tym gronie m.in. Mirka Krymska z SOK-u i Bank Spółdzielczy

Prestiżowe nagrody Włócznia Jaćwingów na przestrzeni lat zostały wręczone...

Inwestycja w Areszcie Śledczym: Wmurowano kamień węgielny pod nowy pawilon dla osadzonych

W Suwałkach w piątek, 12 maja miało miejsce ważne...

Za tydzień rozpocznie się rozbudowa Aresztu Śledczego (wizualizacje, audio)

Po zakończeniu planowanej inwestycji w Areszcie Śledczym w Suwałkach...

Chciałabym zobaczyć wszystkie „światy”. Wywiad z Anetą Stabińską, fotografką z Sejn

Aneta Stabińska swoją wieloletnią pasję zmieniła w zawód, ostatnio...